Żyto przyznaje się do błędu. Pomylił się co do Holty

Ekstraliga.

ROW Rybnik pewnie wygrał z MrGarden GKM Grudziądz. Trener Piotr Żyto mówi o sukcesie toromistrzów Piotra Kuśki i Antoniego Piechy.

2 maja 2016, 18:42..

| Aktualizacja 2 maja 2016, 18:28.

Trener ROW Rybnik chwali drużynę i toromistrzów
Trener ROW Rybnik chwali drużynę i toromistrzów (Foto: Pressfocus)

Grudziądz wysoko przegrał w Rybniku. Tomasz Gollob, żużlowiec MrGarden GKM, miał zastrzeżenia do toru, ale gospodarze upierają się, że wygrali jazdą, a nie przygotowaniem nawierzchni. Inna sprawa, że trener Żyto chwali toromistrzów. – Komisarz był u nas od rana, nie znalazł dziur ani kolein. Żadnej corridy nie było, nikt się nie przewrócił. Tor się za to pięknie odsypywał, było na nim dużo walki. Nie tylko start się liczył, kibice dostali sporo emocji – opowiada szkoleniowiec i chwali swoich toromistrzów. – Oddają swojej pracy całe serce. A ile zaangażowania wykazali. Kiedy inni oglądali Grand Prix Słowenii, to oni zasuwali na torze. I zrobili nawierzchnię do ścigania – stwierdza Żyto.

Trener ROW nie omieszkał pochwalić swoich zawodników. – Jonsson chce się odbudować, Łaguta chce pokazać, że poprzedni sezon był wypadkiem przy pracy i to widać. Pozytywnie zaskakuje Holta. Żadne nadgarstki mu nie przeszkadzają. Wiem, ja też miałem przed sezonem wątpliwości, czy go brać, ale teraz muszę przyznać, że się myliłem. Cieszy mnie również postawa młodzieży. Robert Chmiel fajnie pojechał, raz nawet Tomka Golloba postraszył. Jak wróci Kacper Woryna to będziemy silniejsi. Kacper trenował przed meczem z Grudziądzem, ale to nie było to. Nie chcę, żeby niepełnosprawny zawodnik brał udział w zawodach – komentuje Żyto.

Explore more:  Australian Open: I runda mężczyzn - zestaw par

Przed meczem trener rybniczan mówił, że ROW i MrGarden będą się biły o utrzymanie. – Zdania nie zmieniam, choć taka wysoka wygrana daje kopa i napędza. Plan jest na ten sezon taki, żeby w każdym meczu jechać jak najlepiej i utrzymać się. Na razie fajnie się nam układa i oby tak dalej – kończy szkoleniowiec.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

2 maja 2016, 18:42..