Żużel: Unia Tarnów blisko pozyskania Patryka Rolnickiego i Przemysława Liszki

Żużel.

Żużel.: Jeszcze niedawno wydawało się, że Unia Tarnów po spadku do II ligi zbuduje bardzo mocny skład i zrobi wszystko, by w ekspresowym tempie wrócić do eWinner 1. LŻ. Już teraz wiadomo jednak, że szybki awans może być zadaniem ponad siły klubu, w którym wciąż są poważne problemy finansowe i spory chaos.

26 października 2021, 17:57..

Unia Tarnów, Dawid Rempała
Unia Tarnów, Dawid Rempała (Foto: PAWEL WILCZYNSKI/ CYFRASPORT / newspix.pl)

Tarnowianie z opóźnieniem ruszyli do rozmów kontraktowych z kandydatami na nowych zawodników, ale w tym momencie są już bardzo blisko porozumień z Patrykiem Rolnickim i Przemysławem Liszką. Transfer pierwszego z nich to ukłon w stronę kibiców, którzy bardzo dobrze wspominają wychowanka tarnowskiego klubu. Liszka z kolei w tym roku jeździł w PGE Ekstralidze i w kilku meczach zaprezentował się bardzo dobrze. Władze Unii liczą więc, że doświadczenie z elity pomoże mu na trzecim poziomie rozgrywkowym. Co ważne, zawodnik nie stawia wygórowanych oczekiwań finansowych, a to w obecnej sytuacji Unii jest niezwykle istotne.

Na razie nie wiadomo, kto uzupełni kadrę tarnowskiego zespołu, ale całkiem możliwe, że będą to sami obcokrajowcy. W przyszłym roku w II lidze nie będzie obowiązywał przepis o zawodnikach do lat 24, więc w seniorskiej kadrze meczowej będzie mogło być aż trzech doświadczonych obcokrajowców.

W tym momencie wszystko wskazuje na to, że po wielu latach występów, z Tarnowa odejdzie Artur Mroczka. Nowe władze klubu chcą zmienić sporo rzeczy, a wiadomo, że akurat ten żużlowiec jest bardzo mocno kojarzony z poprzednim prezesem Unii. Ciosem dla tarnowskiego klubu było niedawne odejście Ernesta Kozy, który wydawał się idealnym kandydatem na lidera drugoligowego klubu, a jednocześnie kontrakt z nim mógłby sprawić, że mecze Unii będą cieszyły się większym zainteresowaniem fanów, którzy zawsze znacznie bardziej wolą obserwować wychowanków.

Explore more:  Kolejny horror na ME w piłce ręcznej! Sensacyjny remis Hiszpanów [SKRÓT]

Wiele jednak wskazuje, że tych w przyszłorocznym składzie Unii będzie jeszcze mniej, bo po wprowadzeniu w II lidze zagranicznego juniora, mówi się, że tarnowianie będą chcieli dać szansę jednemu z nich i zastąpić jednego z Polaków. Wiadomo już, że z zespołem pożegna się choćby Dawid Rempała, a możliwe jest również odejście Przemysława Koniecznego.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

26 października 2021, 17:57..