Żużel. Spektakularna porażka prezesa Mrozka

Żużel.

Przegląd Sportowy

W niedzielę rano władze Eltrox Włókniarza Częstochowa pochwaliły się podpisaniem umowy z aktualnym indywidualnym wicemistrzem Polski w miniżużlu – Szymonem Ludwiczakiem. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że uznawany za wielki talent 14-latek, jest rybniczaninem! Jego przenosiny do Częstochowy to spektakularna transferowa porażka prezesa ROW-u Rybnik, Krzysztofa Mrozka.

Krzysztof Mrozek
Krzysztof Mrozek (Foto: WOJCIECH TARCHALSKI / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL / newspix.pl)

Miniżużlowe Rybki Rybnik z ROW-em Rybnik łączą osoby: trenera pracującego w obu klubach z żużlowym narybkiem – Antoniego Skupienia i prezesa Rybek, a kierownika zespołu w ROW-ie – Radosława Kalycioka. Łączą też dobre relacje, bo sternik klubu z eWinner 1.LŻ – Krzysztof Mrozek żartował ostatnio, iż jest głównym sponsorem rybnickich miniżużlowców (pieniądze, które wygrywa w sprawach sądowych z hejterami przekazuje właśnie na Rybki Rybnik). Wszystkie te argumenty nie wystarczyły jednak do tego, aby kończący przygodę z Rybkami, uznawany za jeden z największych miniżużlowych talentów ostatnich lat, aktualny indywidualny wicemistrz Polski – Szymon Ludwiczak, podjął decyzję o przenosinach do Częstochowy. To zaskakujący ruch, bo młody zawodnik od lat kibicował rybnickiemu ROW-owi. Od miłości do rybnickiego klubu ważniejsza okazała się jednak perspektywa rozwoju w ekstraligowym ośrodku.

Ludwiczak poza sukcesami indywidualnymi ma na koncie m.In. Drużynowe miniżużlowe mistrzostwo Polski z Rybkami Rybnik. Przez częstochowian obserwowany uważnie był od dłuższego czasu. Ostatnio prezesowi Michałowi Świącikowi zaimponował w październiku, gdy podczas rozegranych w Częstochowie zawodów drużynowych wykręcił komplet 12 punktów. Został zaproszony pod Jasną Górę na dodatkowe treningi i rozpoczęły się pierwsze rozmowy. We Włókniarzu Ludwiczak ma ścigać się na motocyklu o pojemności 250 cc i przygotowywać do przyszłorocznego egzaminu na dorosłą licencję żużlową.

Explore more:  Liga Mistrzów: Jochen Schoeps wierzy w sukces wicemistrzów Polski

Jego kontrakt z częstochowianami ma obowiązywać do końca wieku juniorskiego, czyli do 21-go roku życia!

– Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym Szymon Ludwiczak jeden najlepszych mini żużlowców w Polsce związał się umową z Włókniarzem Częstochowa. Wychowanek Rybek Rybnik zakończył przygodę z mini żużlem i w wyższych klasach rozgrywek, czyli 250 oraz 500 będzie się szkolił pod okiem Piotra Świderskiego i Sławomira Drabika. W najbliższych tygodniach zawodnik wspólnie z kolegami przystąpi do egzaminu na licencję żużlową w klasie 250cc. (…) Przy okazji pragniemy podziękować zarządowi klubu Rybki Rybnik za bardzo rzeczowe i konkretne podejście do rozmów i dalszego rozwoju Szymona Ludwiczaka – napisano na oficjalnej stronie Eltrox Włókniarza.

Niezależnie jak prezes Mrozek będzie się starał wytłumaczyć przed kibicami fakt wypuszczenia z rąk tak utalentowanego chłopaka, trudno to wydarzenie ocenić inaczej, niż jego spektakularną wpadkę i wielki sukces działaczy z Częstochowy z prezesem Michałem Świącikiem na czele.

Przypomnijmy, iż Ludwiczak będzie już kolejnym rybniczaninem we Włókniarzu. Przed sezonem 2021 na opuszczenie ROW-u i kontynuowanie kariery w PGE Ekstralidze zdecydował się lider i kapitan tego zespołu – Kacper Woryna.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Przegląd Sportowy.

Przegląd Sportowy

Data utworzenia:.

21 marca 2021, 13:48.