Żużel: Kolejarz Opole chciał przełożyć mecz, bo nie zadbał o wypoczynek Madsa Hansena i Mateusza Świdnickiego

Żużel.

Żużel.: Przedstawiciele OK Bedmet Kolejarza Opole od niedzieli pomstują na władze GKSŻ, że te nie zgodziły się na przełożenie godziny rozpoczęcia niedzielnego finału 2. LŻ w Landshut. Problem jednak w tym, że wcześniej sami mogli zadbać o komfort dwóch uczestników mistrzostw świata juniorów, czyli Madsa Hansena i Mateusza Świdnickiego, a tego nie zrobili. Zmęczenie tej dwójki może okazać się kluczowe dla losów awansu do eWinner 1. LŻ.

Mateusz Świdnicki, Jan Kvech
Mateusz Świdnicki, Jan Kvech (Foto: iPaweł Wilczyński/Cyfrasport / Newspix)

Opolanie przegrali pierwszy mecz finałowy 38:52 i są w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem. Przyczyną porażki jest słabsza postawa duetu Madsen, Świdnicki. Pierwszy z nich zdobył pięć punktów i dwa bonusy, a drugi zaledwie jeden punkt i to startując jako junior. Obaj zawodnicy noc poprzedzającą zawody spędzili jednak w busie, bo właśnie w ten sposób pokonali ponad tysiąc kilometrów dzielące Landshut od Krosna, gdzie w sobotę o godz. 22 zakończyły się zmagania o mistrzostwo świata juniorów.

– Obaj byli w Landshut około godziny 10:30. Od razu, jak ich zobaczyłem to widziałem, że są bardzo zmęczeni. Słabszy występ Mateusza i Madsa był związany z wielkim zmęczeniem i brakiem możliwości odpowiedniego przygotowania sprzętu – tłumaczy menedżer Kolejarza, Piotr Mikołajczak, który bardzo chciał zmienić godzinę meczu. – Wysyłaliśmy pismo, aby przełożyć spotkanie na godzinę 16, ale spotkaliśmy się z odmową. Potem proponowaliśmy mecz o 13, ale także nikt na to nie przystał – dodaje. Decyzji GKSŻ nie ma się co dziwić, bo w profesjonalnych rozgrywkach ligowych nie jest przyjęte, by przekładać zawody ze względu na zmęczenie zawodników po zawodach indywidualnych. Dodatkowo przełożenie spotkania byłoby sporym przedsięwzięciem logistycznym ze względu na obecność fanów na trybunach i transmisję telewizyjną.

Explore more:  Piękny gol w końcówce meczu

Okazuje się, że całe zamieszanie nie byłoby potrzebne, gdyby opolanie wcześniej zadbali o komfort swoich zawodników. Nikt w klubie nie pomyślał jednak o tym, by dla kluczowych zawodników załatwić komfortowy przelot na zawody. Sytuacja wydaje się dziecinnie prosta, bo przecież z podobnymi problemami od lat mierzą sie kluby ekstraligowe i zawodnicy biorący udział w Grand Prix. Nikt nie wyobraża sobie, by po męczących rundach GP zawodnicy wracali busami, a zawsze w takich przypadkach, busami wracają mechanicy, a żużlowcy po zawodach jadą do hotelu i rano szukają korzystają z połączeń lotniczych. Co ciekawe w przypadku Kolejarza Opole też istniała taka możliwość.

W niedzielę o godz. 6 z Krakowa startował samolot do Monachium, skąd dwaj żużlowcy mieliby już tylko 70 kilometrów na stadion. Nie dość, że obaj juniorzy dotarliby na obiekt znacznie wcześniej, to dodatkowo noc spędziliby nie w busie, ale w hotelu, a dodatkowo tuż przed spotkaniem też mieliby jeszcze kilka godzin na odpoczynek.

Przed play-off działacze Kolejarza Opole wymyślali różne zagrywki, byleby zwiększyć szanse swojego zespołu na awans, ale w tym wszystkim zapomnieli o odpowiednim komforcie dla swoich zawodników. 14-punktową stratę z pierwszego meczu trudno będzie odrobić w rewanżu.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

28 września 2021, 11:34.