Żużel: Jonas Jeppesen krytykuje Świderskiego

Ekstraliga.

Żużel: Dla Jonasa Jeppesena sezon 2021 był z pewnością cenną lekcją żużla. Duńczyk miewał dobre występy, ale i takie, w których nie szło mu najlepiej. Mimo to Eltrox Włókniarz Częstochowa postanowił dać Jeppesenowi szansę i w przyszłym sezonie nadal będzie jeździł z lwem na plastronie. W rozmowie z Przeglądem Sportowym Duńczyk podsumował miniony sezon pod kątem swojej jazdy, atmosfery w drużynie, a także mówi o współpracy z Lechem Kędziorą. Nie omieszkał nie wbić szpilki byłemu już menedżerowi zespołu – Piotrowi Świderskiemu.

27 października 2021, 21:54..

Jonas Jeppesen
Jonas Jeppesen (Foto: Julia Pożarlik / newspix.pl)

Jonas Jeppesen w barwach Eltrox Włókniarza Częstochowa wykręcił 42. Średnią (1,255 pkt / bieg) w PGE Ekstralidze i w zestawieniu znalazł się tuż za Norbertem Krakowiakiem i Krzysztofem Buczkowskim. Sezon z pewnością nie był po myśli Duńczyka, co sam przyznaje. – Myślę, że mogło być lepiej, ale nie było najgorzej. Musiałem nauczyć się wielu rzeczyPo drodze wydarzyło się także kilka incydentów, przez co nie mogłem czuć się swobodnie. Myślę, że sposób prowadzenia drużyny przez trenera trochę mi utrudnił jazdę, więc nie było tak, jak myślałem, że będzie – przyznaje Jeppesen.

Drużyna spod Jasnej Góry przez wiele osób wymieniana była jako jeden z faworytów do złota w 2021 roku. Częstochowski klub zakontraktował na sezon 2021 Bartosza Smektałę, Kacpra Worynę i Jonasa Jeppesena, dla których jazda we Włókniarzu była zupełnie czymś nowym i z pewnością czegoś zabrakło, by móc walczyć o medale. Eltrox Włókniarz Częstochowa ostatecznie nie wszedł do fazy play-off i zajął w tabeli dopiero 5. Miejsce. – Przede wszystkim bardzo niefortunnie się stało, że nie udało nam się być w play-offach. Mieliśmy kilka spotkań, w których mieliśmy pecha. Myślę, że klub wie w czym tkwił problem i myślę, że zdają sobie z tego sprawę i zadbali o to, aby w przyszłym roku to się nie powtórzyło. Zdobyłem w tym roku dużo doświadczenia, więc wiem, co muszę poprawić na następny rok, jeśli chodzi o motocykle, siebie, zespół i wszystko wokół mnie. Wiem, co muszę ulepszyć, więc wierzę, że w przyszłym sezonie będzie dobrze. To była w zasadzie nowa drużyna dla kilku zawodników, więc każdy z nas miał trochę problemów po drodze, a to sprawia, że skupiasz się bardziej na sobie niż na drużynie. Dlatego też potrzebujemy trenera, który będzie w stanie wesprzeć cały zespół i sprawić, że będzie jeszcze lepszy i myślę, że nowy trener może tego dokonać. Mamy dobrą atmosferę, ale prawdopodobnie nie była ona tak silna, jak byśmy sobie tego życzyli. Najlepszy kolega w drużynie? To byłby Leon i Smyku – komentuje Duńczyk.

Explore more:  Świątek — Kerber. Niesamowita postawa Świątek! Znów pokazała waleczny charakter!

Wiadomo już, że z drużyną pożegnał się trener Piotr Świderski, a w jego miejscu pojawił się Lech Kędziora, który w przeszłości, a konkretniej w 2017 roku prowadził drużynę Włókniarza Częstochowa, która wtedy także znalazła się na 5. Miejscu w tabeli. Mimo, że Jonas Jeppesen nie pracował jeszcze z Lechem Kędziorą to Duńczyk wypowiada się o nowym trenerze z optymizmem. – Kontaktowałem się kilka razy z nowym trenerem. Wygląda na to, że jest całkiem w porządku. Był już wcześniej w Częstochowie. Wydaje mi się, że wie jaki jest plan i jaki jest cel dla całej drużyny. Myślę, że chce wykorzystać zimę, ten czas przedsezonowy, aby przyjrzeć się zawodnikom i zobaczyć jak w najlepszy sposób może pomóc przygotować drużynę. Myślę, że będzie dobry dla drużyny – mówi Jonas Jeppesen.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

27 października 2021, 21:54..

Korespondentka Przeglądu Sportowego Onet.

Korespondentka Przeglądu Sportowego Onet.

al duhail vs al nassr

losc vs metz

panathinaikos vs lamia

wales national football team vs gibraltar national football team timeline

english live football scores

france national football team vs gibraltar national football team matches

france national football team vs gibraltar national football team matches

orihuela vs girona

hull city vs swansea