Żużel: Jamróg coraz cenniejszy dla sponsorów. Wkrótce może mu zabraknąć miejsca na kewlarze

Ekstraliga.

Jakub Jamróg mocno pracuje na to, żeby stać się ekstraligowcem pełną gębą! Pokazał to nie tylko podczas ostatniego sezonu na torze, ale także podczas rozmów ze sponsorami w przerwie zimowej. Tarnowianin do tej pory uzyskał deklarację wsparcia od 20 firm, z czego aż 18 wywodzi się z jego rodzinnego miasta. Jego partnerzy nie zamierzali się wycofać ze współpracy nawet po zmianie klubu i opuszczeniu Unii. Jeśli w sezonie 2019 potwierdzi swą dobrą formę, to przed kolejnym sezonem może mu zabraknąć miejsca na kewlarze.

Jakub Jamróg
Jakub Jamróg (Foto: Newspix)

To nie lada wyczyn, bo w żużlu w większości przypadków sponsorzy uzależniają swoje wsparcie od występowania w lokalnym klubie. To dość logiczne rozwiązanie, bo przecież właśnie tam mieszka większość ich potencjalnych klientów i to na reklamie w tym regionie zależy im najbardziej.

Zaufaniem niezwiązanym z reprezentowanym klubem może się pochwalić wąska grupa najlepszych zawodników. Sytuacja jest na tyle powszechna, że większość żużlowców boi się opuszczać rodzinne strony właśnie w obawie przed stratą cennych sponsorów. Od lat wiadomo bowiem, że bez solidnego wsparcia nie ma szans na rozwój kariery i snucie ambitnych planów nie tylko w lidze polskiej, ale także rozgrywkach międzynarodowych.

O tym jak mocno wzrosła wartość Jamroga najlepiej świadczy fakt, że gdy występował w Orle Łódź (2013-2016) miał olbrzymie problemy z pozyskaniem choćby kilku partnerów z Tarnowa, a tym razem po przenosinach do Betard Sparty większość sponsorów nie zrezygnowało ze współpracy!

Explore more:  Robert Lewandowski motywuje Cristiano Ronaldo do ciężkiej pracy

– Cieszę się, że pomimo zmiany barw klubowych nadal mogę liczyć na wsparcie moich sponsorów lokalnych. Chciałbym podziękować firmie Karmot, Budpol, beFrendi, Zakłady Mechaniczne Tarnów, Narzędzia Kołodziej, Albok To, Bossman, Nesta, Reha Medica, Zdrowy Projekt, Temex, Anpol, BHP Expert, Deker, Pro-Fis, Mado, eSpeedway i dziękuje za zaufanie trzem nowym sponsorom Automax, Invest Patterns i Marxus. Chciałbym z roku na rok podnosić swoje umiejętności i się rozwijać, a pomoc sponsorów i moje kolejne inwestycje powodują, że mogę realizować swoje cele – powiedział Jakub Jamróg.

Prezesi firm doskonale wiedzą, że inwestycja w zdolnego zawodnika na pewno się opłaci, bo Jamróg oprócz dobrych występów na torze, będzie także często pojawiał się w telewizyjnych studiach w roli eksperta. W zeszłym roku Jamróg debiutował na antenie nc+ i wypadł bardzo dobrze. W przyszłym roku będzie co prawda występował także w Elitserien i lidze czeskiej, ale na pewno znajdzie czas na dodatkowe występy przed kamerami. Tarnowianin to zresztą jeden z najbardziej medialnych zawodników.

– Przyznam szczerze, że nie mieliśmy większych problemów z przekonaniem dotychczasowych sponsorów do przedłużenia współpracy. Kuba po sezonie 2018 zwiększył swoją wartość medialną, a firmy to dostrzegły – dodał menedżer zawodnika Paweł Racibor.

Jamróg nie zamierza jednak spoczywać na laurach i bardzo mocno przygotowuje się do najbliższego sezonu. Od listopada pół tygodnia spędza we Wrocławiu, a pozostałe dni w Tarnowie. – Od czwartku do soboty mamy zajęcia treningowe we Wrocławiu z trenerami Dariuszem Śledziem i Mariuszem Cieślińskim, a w pozostałe dni trenuję z moim trenerem Bartoszem Muchą w Tarnowie. W tym tygodniu mamy zaplanowaną jazdę na nartach w Szklarskiej Porębie. Cały czas mam co robić i bardzo się z tego cieszę – zakończył Jamróg.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Explore more:  Kuświk dał zwycięstwo Niebieskim. Słabe widowisko na pożegnanie legendy

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

7 lutego 2019, 12:15.