Żużel. Działacze PSŻ-u Poznań są królami polowania na rynku transferowym. Z Gomólskim i Łoktajewem wygrają 2. Ligę Żużlową?

Żużel.

Żużel.. Działacze SpecHouse PSŻ-u Poznań ustalili warunki kontraktów m.in. z Kacprem Gomólskim i Aleksandrem Łoktajewem. Umowy z tymi zawodnikami śmiało można nazwać hitami transferowymi 2. Ligi Żużlowej. Kibice mówią, że w stolicy Wielkopolski odnaleziono złoty pociąg. Jaka jest prawda?

20 października 2021, 15:05..

PSŻ Poznań
PSŻ Poznań (Foto: Wojciech Szubartowski / Pressfocus / Newspix)

W Poznaniu powstaje drużyna, która będzie w stanie sporo namieszać w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej. W miniony weekend jako pierwsi informowaliśmy, że do klubu ze stolicy Wielkopolski dołączą Aleksander Łoktajew i Kacper Gomólski. Ponadto w zespole mają występować także Władimir Borodulin, Kevin Fajfer, Jonas Seifert-Salk i Robert Chmiel. Kibice już wieszczą, że zespół powalczy o awans do eWinner 1. Ligi Żużlowej, a wielu z nich się zastanawia czy w Poznaniu odkryto jakiś “złoty pociąg”.

Jeszcze kilka tygodni temu głośno było o problemach finansowych poznańskiego klubu. O sporych długach mówili m.In. Byli zawodnicy, a także pracownicy PSŻ-u. Na początku września doszło jednak do zmiany władz. Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia wybrano nowy zarząd, który oficjalnie swoją pracę rozpocznie 1 listopada. Nieoficjalnie panowie Marcin Czaiński, Jakub Kozaczyk i Tomasz Tasiemski już działają, co widać po doniesieniach z rynku transferowego.

Celem członków nowego zarządu jest nie tylko zbudowanie silnego składu, ale także przede wszystkim odbudowa reputacji PSŻ-u Poznań w środowisku. W pierwszej kolejności muszą spłacić zobowiązania poprzedników wobec wielu zawodników i instytucji. Udało nam się ustalić, że część zaległości, które sięgają nawet 2019 roku, została już spłacona. To sygnał, że klub powoli wychodzi na prostą finansową i sportową. Panowie z nowego zarządu na ten moment nie komentują doniesień. Obiecali, że głos zabiorą na początku listopada.

Explore more:  Czy biegi juniorskie są potrzebne? Co mówią statystyki?

Skąd jednak są na to wszystko pieniądze? Zawodnicy tacy, jak Gomólski i Łoktajew mają swoją markę więc kibice mocno dziwią się tym transferom. Panowie Czaiński, Kozaczyk i Tasiemski to lokalni przedsiębiorcy, którzy mają swoje firmy, wspierające żużel już od jakiegoś czasu. Ponadto wiele na to wskazuje, że budżet klubu zostanie wsparty całkiem pokaźną kwotą z urzędu miasta. Nie jest tajemnicą, że dużym sponsorem żużlowych klubów są kibice. W ostatnich dwóch latach wielu z nich odwróciło się od zespołu. To jednak ma się zmienić. Jeśli będzie ciekawy skład i wyniki to fani wrócą na trybuny. Przypomnijmy, że w sezonie 2019 na stadionie zasiadało po 7-8 tysięcy widzów. To wszystko powoduje, że budżet poznańskiego klubu powinien wyglądać całkiem przyzwoicie, a kibice nie powinni obawiać się już o przyszłość PSŻ-u.

Poniżej prezentujemy potencjalny skład poznańskiego zespołu. Oczywiście niewykluczone są jeszcze drobne zmiany, ale wiele na to wskazuje, że właśnie tak on będzie wyglądać. Polskim juniorem ma być “gość” z Ostrowa Wielkopolskiego. Najprawdopodobniej będzie to Jakub Poczta lub Kacper Grzelak.

Potencjalny PSŻ-u Poznań w sezonie 2022:.

9. Aleksandr Łoktajew, 10. Jonas Seifert-Salk/Robert Chmiel, 11. Kevin Fajfer, 12. Władimir Borodulin, 13. Kacper Gomólski, 14. Benjamin Basso, 15. “Gość” z Ostrowa Wielkopolskiego.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

20 października 2021, 15:05..

Korespondent żużlowy Przeglądu Sportowego Onet.

Korespondent żużlowy Przeglądu Sportowego Onet.