Zbigniew Boniek: Euro 2020 może się odbyć w jednym kraju

Piłka nożna.

Euro 2020 nie tylko z rocznym opóźnieniem, ale także w jednym kraju? Zbigniew Boniek w rozmowie z TVN24 zdradził, że taka koncepcja może nie być bez szans, choć na razie to tylko jego opinia. Zmiana może być także w polskiej Ekstraklasie. Ze słów prezesa PZPN wynika, że ostatnie drużyny w tabeli – w przypadku przedwczesnego zakończenia sezonu – niekoniecznie muszą opuścić ligę, bo sprawę trzeba ponownie przemyśleć. Czy to grunt szykowany pod rozszerzenie Ekstraklasy o rok wcześniej, niż planowano?

Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek (Foto: Michał Chwieduk / newspix.pl)

– Na ten moment podjęliśmy decyzję, że tabela, która jest aktualnie odzwierciedla końcowy układ drużyn na koniec sezonu. Na pewno będziemy musieli jednak do tego wrócić, bo wiele zespołów byłoby pokrzywdzonych. Będziemy musieli wprowadzić kilka wariantów, które wynagrodzą tych najbardziej poszkodowanych – mówił prezes PZPN.

 • Niesamowita historia polskiej lekkoatletki. Walczy z nowotworem i marzy o igrzyskach.
 • Borek opowiedział o swojej relacji z Hajtą.
 • Brakuje piłkarskich meczów? Sam stwórz drużynę i zostań menadżerem.
 • – Powiem szczerze, że staram się być optymistą i jeśli miałbym się teraz podpisać pod tym, że nowy sezon 2020/2021 ruszy w terminie to zrobiłbym to obiema rękami. Wierzymy jednak w to, że uda się coś zagrać także jeszcze pod koniec maja i w czerwcu, aby reperkusje, które będą później wszystkich dotyczyły były znacznie mniejsze – dodał Boniek.

  Prezes PZPN mówił także o Euro 2020.

  – Przełożenie Euro to taktyka obronna. Uważam, że turniej w przyszłym roku też jest w pewien sposób zagrożony, bo jego formuła przewiduje rozgrywki w 13 państwach, a dziś nikt nie może powiedzieć czy za rok w tych krajach problem zarazy zniknie. UEFA nie miała innego wyjścia, jak przełożyć imprezę, ale wydaje mi się, że wróci jeszcze także temat tego Euro rozgrywanego w jednym kraju. To byłaby bezpieczniejsza opcja, ale to tylko moje prywatne zdanie i nie chcę na ten temat głośno się wypowiadać – dodał prezes PZPN.

  Explore more:  razorback football schedule

  – Na dzisiaj turniej jest przerzucony na przyszły rok i miejmy nadzieję, że się odbędzie, bo brak tych zawodów spowoduje ogromne straty finansowe. Sytuacja jest jednak totalnie wyjątkowa. Sport napędza w wielu krajach gospodarkę, daje pieniądze i pracę wielu ludziom.. To biznes dla wielu firm i nie można o tym zapominać – zaznaczył Boniek.

  Prezes PZPN wrócił do polskiej rzeczywistości. – Jeśli mówimy o polskiej rzeczywistości, to nie mamy na ten moment żadnego przypadku koronawirusa z polskiej ligi, ale moim zdaniem to dlatego, że żadna drużyna nie zbadała się od A do Z. Sądzę, że jeśli wszyscy zrobiliby sobie test, to znalazłoby się kilku graczy, którzy z chorobą się borykają, a nawet o tym nie wiedzą.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  – Polskie kluby nie stać wypłacać pieniędzy zawodnikom, jeśli nie będzie meczów. Jako PZPN przygotujemy plan naprawczy, aby pomóc wszystkim. Mamy pewne koncepcje, aby pomóc całej piłce. Przez wiele lat odkładaliśmy pieniędzy. Posiadamy poduszkę finansową, która nie będzie się jednak ograniczała wyłącznie do pożyczania pieniędzy – zapewnił Boniek.

  O samym koronawirusie prezes PZPN wypowiadał się z bezsilnością.

  – Gdy widzę to co dzieje się we Włoszech czuję bezsilność i solidarność. Mam w tym kraju córkę, która z dwójką dzieci siedzi teraz zamknięta w Rzymie. Poza tym, mam też znajomych w Bergamo. To nieprawdopodobne, gdy w nocy wywozi się trumny z ciałami. To powinien być też wniosek dla nas, dzwonek alarmujący, bo musimy wykorzystać tę włoską tragedię, aby to samo nie wydarzyło się w Polsce – ocenił Boniek.

  – Niestety, za kilka dni to samo, co we Włoszech może stać się w Hiszpanii i szczególnie w Anglii. Oni mogą bardzo cierpieć, bo do samego końca mieli inną strategie walki z wirusem. Boję się, że tam sytuacja może być niezwykle skomplikowana – stwierdził prezes PZPN.

  Explore more:  Rewanż Andrzeja Fonfary ze Adonisem Stevensonem w kwietniu 2015?

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  21 marca 2020, 19:26.