Zaskakująca deklaracja Hamiltona. Jego pomysł miały skopiować inne zespoły

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1, Lewis Hamilton, wydał dziwne oświadczenie. Chce ponownie zwrócić na siebie uwagę, jeśli nie może tego zrobić podczas wyścigów? — Zastanawia się węgierski Sportal.

19 października 2022, 09:01..

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton (Foto: Anadolu Agency / Contributor / Getty Images)
 • Więcej ciekawych historii przeczytasz w nowym serwisie PrzegladSportowy.Onet.Pl. Sprawdź!
 • Lewis Hamilton w tym sezonie nie radzi sobie najlepiej. Po osiemnastu wyścigach jest dopiero szósty z dorobkiem 180 punktów i wyprzedza go nawet kolega z zespołu, George Russell. W tym sezonie tylko sześć razy zajmował miejsce na podium, wciąż jest bez zwycięstwa w wyścigu. Teraz twierdzi, że w czasie pracy w McLarenie przeprojektował kierownicę, która następnie została skopiowana przez każdy zespół Formuły 1.

 • Polecamy: Prawie pół miliona dolarów za olimpijskie srebro. Ma już 86 lat.
 • W rozmowie z CNA Luxury Hamilton powiedział, że jeszcze w 2007 r., Po jego sugestii, przeprojektowano konstrukcję kierownicy, aby była dla niego wygodniejsza. Następnie przeniósł ten pomysł do Mercedesa. Później inne drużyny po prostu go skopiowały. Twierdzi, że popełnił błąd, nie patentując swojego pomysłu.

  — Wiele osób nie wie, że to był mój pomysł, aby przeprojektować kierownicę. Zrobiłem to w McLarenie, a potem przeniosłem to do Mercedesa. Pozostałe zespoły nie poszły nową drogą, po prostu skopiowały moje projekty. Stare kierownice były całe okrągłe. Teraz widać, że kierownica ma górę, a ramiona po bokach nie łączą się na dole. Powinienem był chronić ten pomysł! Jestem z tego bardzo dumny, naprawdę lubię pracować nad ergonomią samochodu — stwierdził.

  Explore more:  Robert Lewandowski wypoczywa z żoną na urlopie

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  W mediach pojawiały się się informacje o tym, że Hamilton w przyszłym roku może przejść na emeryturę. Co na to sam zainteresowany?

  — Rozmawiałem w ostatnim czasie z wieloma wspaniałymi sportowcami, którzy są u kresu kariery lub przeszli na emeryturę. Wielu mówiło, że zatrzymali się za wcześnie lub za późno. Większość mówiła, że będę wiedział, kiedy nadejdzie czas. Ale ponieważ jako kierowcy jesteśmy skupieni na jednej rzeczy i staramy się być najlepsi, zazwyczaj nie mamy zbyt wiele czasu na robienie czegokolwiek innego. Więc kiedy sportowiec przechodzi na emeryturę, to jakby cały świat się dla niego zatrzymał. Więc staram się teraz wprowadzić te rzeczy w życie, aby ułatwić mi przejście na emeryturę — odparł.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Źródło:Przegląd Sportowy.

  Autor:BLH.

  Data utworzenia:.

  19 października 2022, 09:01..