Turniej Czterech Skoczni: Kamil Stoch miał przygody na rozbiegu

Kamil Stoch był najlepszym z polskich skoczków w kwalifikacjach do ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Nasz dwukrotny mistrz olimpijski zajął 21. Miejsce, ale na rozbiegu miał trochę przygód.

Kamil Stoch zdenerwowany po problemach w Bischofshofen
Kamil Stoch zdenerwowany po problemach w Bischofshofen (Foto: Grzegorz Momot / PAP (zdjęcia))

Tuż przed jego skokiem w torach pojawiła się grudka lodu. Stochowi podbiło nartę w trakcie odbicia. Na szczęście nasz mistrz zachował spokój i nie przeszkodziło mu to w oddaniu skoku, który zagwarantował mu awans do konkursu i to w pozycji faworyta. W środę będzie bowiem skakał w parze ze słabszym zawodnikiem w kwalifikacjach. Jego rywalem będzie Czech Jan Matura, który był 30.

Przed kwalifikacjami mieliśmy dwie serie próbne. Trudno w nich było znaleźć błysk u Stocha, ale to były już takie solidne próby na przyzwoitym poziomie.

– To były solidne skoki, choć bez rewelacji. Przede wszystkim były równe. Bez jakiś wahań w jedną lub w drugą stronę. Wygląda zatem na to, że ta nasza praca przynosi efekty – mówił Stoch po kwalifikacjach w rozmowie z Eurosport.Onet.Pl.

Kiedy inni reprezentanci na Turniej Czterech Skoczni wypoczywali, skoczek z Zębu ciężko trenował w Ramsau. Stoch nie ukrywa, że chciałby możliwie jak najszybciej wrócić do dobrej dyspozycji, stąd decyzja o dodatkowych zajęciach w Austrii.

– To były udane treningi. Takich skoków cały czas potrzebuję. Zależało mi na tym, żeby oddać kilka takich luźnych skoków w całkowitej ciszy i bez niepotrzebnego zamieszania – opowiadał Stoch.

– W dalszym ciągu mam wiele do zrobienia. Dlatego cały czas muszę solidnie pracować, a przede wszystkim muszę być skupiony. Nie mogę się też poddawać. Potrzebuje odpowiedniego nastawienia mentalnego. Wyniki, jakie osiągam, nie są najgorsze, ale już chciałbym, żeby było znacznie lepiej. Najbardziej zależy mi jednak na tym, żeby było mi łatwiej, ale na to muszę jeszcze niestety poczekać – dodał.

Explore more:  Mateusz Masternak

Z Bischofshofen – Tomasz Kalemba, Eurosport.Onet.Pl.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

5 stycznia 2016, 19:29.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.