Trudne losowanie Igi Świątek w Madrycie! Groźna rywalka na początek

Tenis.

Iga Świątek w swoim pierwszym meczu w Madrycie zmierzy się z Emmą Raducanu lub jedną z kwalifikantek. Liderka rankingu tenisistek rozpocznie zmagania od drugiej rundy, w pierwszej będzie miała wolny los. W finale może dojść do kolejnej batalii z Aryną Sabalenką. Poznaliśmy też rywalki dla Magdy Linette i Magdaleny Fręch.

PAP/EPA/RONALD WITTEK
PAP/EPA/RONALD WITTEK (Foto: PAP (zdjęcia) – PS.Onet.pl)
 • Więcej informacji znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet.
 • Prestiżowy turniej WTA 1000 w Madrycie rozpoczyna się w poniedziałek. Przez pierwsze dwa dni odbywać się będą zmagania pierwszej rundy. To właśnie wtedy wyłoniona zostanie m.In. Rywalka dla Świątek.

  Polka jest w gronie czterech najwyżej rozstawionych tenisistek tego turnieju, a co za tym idzie, w pierwszej rundzie otrzymała wolny los.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  Impreza w Madrycie należy do tzw. WTA Premier Mandatory, czyli czterech turniejów rangi WTA 1000, które są przez federację oznaczone jako obowiązkowe dla czołowych tenisistek rankingu. Nie jest więc tajemnicą, że podczas Mutua Madrid Open na kortach pojawi się sama śmietanka, z wyjątkiem kontuzjowanych, oczywiście.

  Świątek w drugiej rundzie zmierzy się najpewniej z Emmą Raducanu, chyba że Brytyjka wcześniej przegra z kwalifikantką.

  Do półfinału liderka rankingu WTA może zmierzyć się m.In. Z Barborą Krejcikovą, Jeleną Rybakiną i Jessicą Pegulą. Po drugiej stronie drabinki rywalizować będzie z kolei chociażby Aryna Sabalenka, z którą Polka wygrała w niedzielnym finale w Stuttgarcie.

  21-latka w zeszłym roku nie startowała w stolicy Hiszpanii. Dobry start w tym roku będzie dla niej okazją na zdobycie dodatkowych punktów. To szczególnie istotne właśnie na mączce, gdzie Polka ma do obrony za zeszły rok mnóstwo punktów.

  Explore more:  Vive Tauron Kielce - PGE Stal Mielec (relacja na żywo)

  Z kim zagrają Linette i Fręch ?

  W singlowym turnieju w Madrycie o zwycięstwo walczyć będą również Magda Linette i Magdalena Fręch. O ile Linette oczywiście miejsce w głównej drabince ma zapewnione, o tyle Fręch rozpoczyna rywalizację od eliminacji. W poniedziałek zmierzy się z Serbką Olgą Danilović.

  Trudne zadanie czeka Magdę Linette. Druga rakieta w naszym kraju co prawda rywalizację rozpocznie od meczu z kwalifikantą, ale w swojej ćwiartce trafiła m.In. Na wspomnianą Sabalenkę.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Źródło:Przegląd Sportowy Onet.

  Data utworzenia:.

  23 kwietnia 2023, 20:24.

  Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

  Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.