Trener Mankiewicz wskazał potencjalnych rywali dla Jana Błachowicza


Trener Mankiewicz wskazał potencjalnych rywali dla Jana Błachowicza

Trener Mankiewicz wskazał potencjalnych rywali dla Jana Błachowicza.

Podczas gali UFC 291, która odbyła się 29 sierpnia w Salt Lake City, Jan Błachowicz starł się z Alexem Pereirą. Pojedynek rozegrał się na pełnym dystansie trzech rund i Polak przegrał go na punkty. Michał Mankiewicz, trener Jana, będąc gościem programu Oktagon Live obszernie podsumował walkę i powiedział, że starcie było wyrównane, ale jego zdaniem Jan powinien był je wygrać. Ostatecznie jednak zwrócił uwagę na fakt, że:.

Myślę, że żeby wynik był pewny na naszą stronę, troszeczkę zdrowia, energii i tlenu zabrakło.

Michał Mankiewicz rozpoczął współpracę trenerską z Janem przed ostatnią walką i najpewniej będzie dalej działał z byłym mistrzem.

Zrobiliśmy sobie krótkie podsumowanie jeszcze na miejscu. Jesteśmy jeszcze umówieni na rozmowę w przyszłym tygodniu. Będziemy mieli spotkanie. Z tego, co ja widzę i jak ja to rozumiem, to będziemy dalej współpracować, ale ostatniej rozmowy jeszcze nie mieliśmy.

Trener Mankiewicz wskazał też potencjalnych rywali dla Jana.

Na ten moment w kategorii chyba Rakić i Smith nie mają przeciwników, więc podejrzewam, że albo UFC będzie dążyło do rewanżu z Rakiciem, albo walki ze Smithem. Być może gdzieś tam się pojawi jeszcze Krylov.

Dla Jana starcie z Alexem Pereirą było dwudziestym pojedynkiem w organizacji UFC. Polak rywalizuje w najważniejszym oktagonie świata od roku 2014. Pas amerykańskiej organizacji zdobył w roku 2020 pokonując Dominicka Reyesa. W kolejnej walce obronił tytuł przeciwko Israelowi Adesanyi, a następnie utracił pas w boju z Gloverem Teixeirą. Po tym starciu Polak pokonał Aleksandara Rakicia, a w grudniu zeszłego roku walczył ponownie o pas, ale zremisował w pojedynku z Magomedem Ankalaevem. Starcie Błachowicza z Pereirą miało potencjalnie wyłonić kolejnego pretendenta do walki o tytuł kategorii półciężkiej.

Explore more:  F1: Pascal Wehrlein gotowy do reprezentowania Mercedesa