Transferowy hit. Ruch traci gwiazdę!

1 liga.

Z Polonii dostałem propozycję z tych nie do odrzucenia. Gdyby nie to, to nigdzie bym się z Chorzowa nie ruszał – mówi żegnający się z “Niebieskimi” Tomasz Brzyski. Ruch dostanie 500 tysięcy złotych za 28-letniego obrońcę.

13 stycznia 2010, 09:01..

| Aktualizacja 13 stycznia 2010, 09:02.

Jest już przesądzone, że Tomasz Brzyski odchodzi z Chorzowa. We wtorek działacze Ruchu wysłali umowę na Konwiktorską, kwestią najbliższych godzin jest przelanie 500 tysięcy złotych na konto „Niebieskich” i będzie po sprawie, bo taką kwotę odstępnego miał wpisaną do kontraktu chorzowski obrońca. – Odchodzę z Ruchu – potwierdza bardzo lubiany w Chorzowie „Brzytwa”. – Chciałbym do środy pozałatwiać wszystkie sprawy, tak bym przed rozpoczynającym się w czwartek zgrupowaniem reprezentacji miał już spokojną głowę i mógł skupić się tylko i wyłącznie na grze w kadrze.

– Początek roku ma pan niezwykle dynamiczny. Zmiana barw klubowych, debiut w reprezentacji Polski…

– Rzeczywiście wydarzenia biegną w szalonym tempie. W środę najprawdopodobniej zostanę zawodnikiem Polonii, w czwartek o 10.00 stawiam się na zbiórce reprezentacji, a tego samego dnia wylot o godzinie 16.00 do Tajlandii. A święta miałem takie spokojne, nic się wtedy nie działo.

– Kiedy zatem pojawiła się oferta Polonii?

– W okolicach Nowego Roku. Pisaliście, że odejdą z Ruchu Andrzej Niedzielan, Maciej Sadlok, Artur Sobiech, tymczasem mój menedżer informował mnie, że są oferty z Polski i z zagranicy.

Explore more:  Celtycki Wojownik rzucił wyzwanie Gołocie

– Zadecydowały finanse? Propozycja Polonii była najefektowniejsza ekonomicznie?

– Nie będę owijał w bawełnę, że finanse miały decydujące znaczenie. To była wręcz propozycja z tych nie do odrzucenia. Mam już 28 lat i najwyższa pora zarobić trochę grosza, bo kariera piłkarza trwa bardzo krótko.

– Żal odchodzić z Ruchu, który ma szanse na europejskiej puchary, a „Czarne koszule” będą tylko walczyły o utrzymanie?

– W ogóle nie chciałem odchodzić z klubu, bo spędziłem tutaj dwa lata, których nie zapomnę. W Ruchu jest znakomita atmosfera w szatni, są wspaniali kibice. Fajnie mi się tutaj grało, ale jak już mówiłem na Konwiktorskiej będę miał bardzo dobry kontrakt. Ponadto Polonia w tym sezonie ma się utrzymać w lidze, a w przyszłym grać o mistrzostwo Polski. Dlatego między innymi kupiono Janusza Gancarczyka, który dołączy do nas w czerwcu.

– Zna pan zawodników Polonii? Na jakiej pozycji będzie pan grał?

– Gdy przychodziłem do Chorzowa, to znałem dobrze kilku zawodników. Na przykład Nykiela, Remika Jezierskiego, aklimatyzacja była więc bezbolesna. Polonistów nie znam w ogóle, a z tego co do mnie dotarło, to w Polonii widzą mnie na lewej obronie.

– Dzisiaj jest pan na topie, ale na Cichą przychodził pan dwa lata temu odbudować się.

– W Kielcach zupełnie mi nie szło, źle się tam czułem. Nie potrafię sobie odpowiedzieć dlaczego tak było. Wiedziałem, że muszę coś zmienić w życiu. Miałem kilka propozycji z kraju, ale wybrałem Ruch i jak czas pokazał – był to mój… Bardzo dobry ruch. Cieszę się także, że ruch otrzyma za mnie sporo gotówki, bo jak sobie przypominam przychodziłem z Kielc za bodajże 140 tysięcy złotych.

– Siedzi pan już na walizkach i nie trenuje?

Explore more:  Developres Rzeszów

– Nic podobnego. Nie tylko trenuję, ale mam jeszcze indywidualne zajęcia z Maćkiem Sadlokiem. Trener Waldemar Fornalik stwierdził, że bez względu na to, czy wiosną będę grał w Ruchu, czy w Polonii Warszawa, mam pojechać na kadrę dobrze przygotowany.

– Jak przyjęli pana decyzję koledzy z drużyny?

– Ze zrozumieniem, a ci z którymi byłem najbliżej związany, jak Krzysztof Nykiel, z żalem, że go opuszczam. Takie jest jednak życie piłkarza. Raz jesteś tu, raz tam.

– Na prawdziwe pożegnanie chyba nie będzie czasu?

– Nie zdążę się pożegnać, ale może dobrze, że nie zdążę. Jest mi smutno, bardzo przeżywam to rozstanie. Mam takie dni, że cały czas chodzę ze spuszczoną głową.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

13 stycznia 2010, 09:01..