Team Sky od maja zmieni się na Ineos

Kolarstwo szosowe.

Czołowa grupa kolarska świata Team Sky od maja będzie startować jako Ineos.

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski (Foto: AFP)

Michał Kwiatkowski będzie miał nowego pracodawcę. Od 1 maja zostanie nim chemiczna firma Ineos, należąca do najbogatszego Brytyjczyka Jima Ratcliffe’a. Inauguracja nowego projektu nastąpi 2 maja przy okazji startu wyścigu Tour de Yorkshire. Na razie nie wiadomo, czy pojedzie wtedy już pod nową nazwą, ale zapewne tak się stanie. Nie podjęto również decyzji pod jakim szyldem wystartuje w odbywającym się od 30 kwietnia do 5 maja Tour de Romandie.

Obecnie w składzie Team Sky znajdują się m.In. Tak znakomite postacie, jak: Christopher Froome i Geraint Thomas oraz Polacy – były mistrz świata Kwiatkowski i Michał Gołaś. Ostatnim sukcesem tego zespołu było niedzielne zwycięstwo Kolumbijczyka Egana Bernala w prestiżowym wyścigu Paryż – Nicea, w którym 3. Miejsce zajął wspomniany „Kwiato”. Kontrakt naszego rodaka obowiązuje do końca sezonu 2020, a skoro nie ma obaw, że grupa się rozpadnie, to już wiemy, że nie będzie musiał szukać zatrudnienia.

Grupa Sky powstała w 2010 roku, a od tego czasu jej kolarze wygrali m.In. Osiem tzw. Wielkich tourów, w tym sześć razy Tour de France – Bradley Wiggins w 2012 roku, Froome w 2013, 2015, 2016 oraz 2017, a także Thomas w 2018.

Explore more:  Kadra ważna, ale później

Wiggins, który zakończył karierę w 2016 r., Powiedział na antenie Eurosportu, że pozyskanie Ineos byłoby świetną wiadomością. – W tym zespole jest wielu wybitnych zawodników, którzy w przeciwnym razie musieliby szukać nowych sponsorów, a liczba miejsc w grupach kolarskich jest ograniczona. To zdejmie wielki ciężar z barków Thomasa czy Froome’a przed wielkimi Tourami – podkreślił.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

19 marca 2019, 20:19.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.