Takiej imprezy wcześniej w Polsce nie było! Wielkie gwiazdy w Chorzowie

Lekkoatletyka.

Na Stadionie Śląskim po raz pierwszy odbyły się zawody lekkoatletycznej Diamentowej Ligi. Takiej imprezy nigdy wcześniej w Polsce nie było. Imprezę połączono z Memoriałem Kamili Skolimowskiej, a do Chorzowa zjechały wielkie gwiazdy światowej lekkoatletyki.

Kinga Gacka
Kinga Gacka (Foto: Michał Chwieduk / newspix.pl)
PAP/Łukasz Gągulski
PAP

1.

11………..

Armand Duplantis nie dał nikomu szans!

Rekordzista świata Armand Duplantis (Szwecja) łatwo wygrał konkurs skoku o tyczce, pokonując olejno: 5,63, 5,83 i 6,00 m za pierwszym razem. Szwed wzniósł konkurs w Memoriale Kamili Skolimowskiej na absolutne wyżyny, skacząc za trzecim razem 6,10 m.

Paweł Fajdek był bezkonkurencyjny
Michał Chwieduk / newspix.pl

2.

11………..

Paweł Fajdek był bezkonkurencyjny.

Paweł Fajdek wygrał konkurs rzutu młotem podczas sobotniego Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie wynikiem 81,27 m, osiągniętym w drugiej próbie, nasz pięciokrotny mistrz świata ustanowił rekord Diamentowej Ligi.

PAP/Łukasz Gągulski
PAP

3.

11………..

Pia Skrzyszewska zachwyciła formą i wynikiem.

Wynikiem 12.51 s Pia Skrzyszowska ustanowiła rekord życiowy w finale biegu na 100 m przez płotki w Memoriale Kamili Skolimowskiej — Diamentowej Lidze na Stadionie Śląskim w Chorzowie! To dało Polce czwarte miejsce w fantastycznej obsadzie.

PAP/Tomasz Wiktor
PAP

4.

11………..

Joe Kovacs niezrównany w kuli.

Wicemistrz świata w pchnięciu kulą nie miał sobie równych. Osiągnął 21,79 m i był najlepszy w Chorzowie. Za nim uplasowali się były mistrz świata Nowozelandczyk Tom Walsh – 21,79 i drugi z Amerykanów, brązowy medalista MŚ Josh Awotunde – 21,35. Piąty był Michał Haratyk – 20,53, siódmy Konrad Bukowiecki – 19,76, a ósmy Jakub Szyszkowski – 19,17.

PAP/Łukasz Gągulski
PAP

5.

11………..

Dos Santos spełnił oczekiwania.

Explore more:  Porażka Urszuli Radwańskiej w kwalifikacjach turnieju ITF. Z 17-letnią Rosjanką...

Brazylijczyk Alison dos Santos wygrał na Stadionie Śląskim 400 m przez płotki w 47.80 i pobił rekord Memoriału Kamili Skolimowskiej. Przy okazji wyprzedził dwóch finalistów MŚ w Eugene – Kallifaha Rossera (USA) 48.30 i Wilfrieda Happio (Francja) – 48.74.

PAP/Łukasz Gągulski
PAP

6.

11………..

Natalia Kaczmarek poszła w ślady Szewińskiej.

Wicemistrzyni świata na 400 m pł Holenderka Femke Bol wygrała 400 m na Stadionie Śląskim w 49.75, ustanawiając rekord kraju. Druga na mecie Natalia Kaczmarek po raz pierwszy złamała barierę 50 sekund, ustanawiając rekord życiowy 49.86. To drugi wynik wszech czasów w Polsce!

PAP/Tomasz Wiktor
PAP

7.

11………..

Haruka Kitaguchi najlepsza w oszczepie.

Haruka Kitaguchi rzuciła w ostatniej kolejce 65,10, odbierając zwycięstwo prowadzącej w konkursie rekordzistce świata, Czeszce Barborze Špotakowej – 61,78. Brązowa medalistka z Eugene.

Michael Norman również z rekordem
AFLO SPORT / newspix.pl

8.

11………..

Michael Norman również z rekordem.

Michael Norman (USA) wygrał na Stadionie Śląskim 400 m w 44.11……….. i uzyskał rekord mityngu. To wynik lepszy od tego, co mistrz świata uzyskał w Eugene sięgając po złoto. Tam było tylko 44.29.

PAP/Tomasz Wiktor
PAP

9.

11………..

Ajee Wilson uciekła rywalkom.

Najszybsza na 800 ma na Stadionie Śląskim była tegoroczna halowa mistrzyni świata Amerykanka Ajee Wilson – 1:58.28. Siódma na mecie Polka Adrianna Czapla po raz pierwszy złamała barierę dwóch minut, ustanawiając rekord życiowy 1:59.86.

PAP/Tomasz Wiktor
PAP

1.0

11………..

Impreza w Chorzowie została doskonale przygotowana.

Diamentowa Liga pierwszy raz zawitała do Polski, a imprezę doskonale przygotował Stadion Śląski. W rywalizacji nie przeszkodziły opady deszczu.

PAP/Tomasz Wiktor
PAP

1.1

11………..

Kibice zobaczyli fascynującą rywalizację.

Kinga Gacka i Małgorzata Hołub-Kowalik po biegu na 400 m pozdrawiały kibiców, którzy zebrali się na trybunach Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Explore more:  Finał ME piłkarzy ręcznych: Hiszpania - Szwecja (na żywo)

Data utworzenia:.

6 sierpnia 2022, 16:59.