Tak dziś wygląda Andrzej Gołota. Jego życie bardzo się zmieniło

Ofsajd.

Przez lata zrobił w boksie ogromną karierę. Cały czas wspierała go żona. Andrzej Gołota doskonale pamięta moment ich pierwszego spotkania. Marioli oświadczył się później w sylwestra. “Nie miał dla mnie pierścionka” — mówiła w jednym z wywiadów. Para ma dwoje dzieci, które nie poszły w ślady taty. Mówi się, że na boksie Andrzej Gołota zarobił nawet 10 mln dol., Ale jego majątek jest znacznie większy. Byłego pięściarza można było zobaczyć m.In. W “Tańcu z gwiazdami”. O tym, co teraz słychać u Andrzeja Gołoty, dowiadujemy się głównie dzięki mediom społecznościowym jego żony.

Andrzej Gołota i jego żona Mariola Gołota
Andrzej Gołota i jego żona Mariola Gołota (Foto: Andras Szilagyi / MW Media)

1.

20………………..

Ślub Marioli i Andrzeja Gołotów w 1990 r.

Mariola Gołota (z domu Babicz) do Stanów Zjednoczonych wyjechała razem z rodzicami, gdy miała 11 lat. Tam dorastała. Potem studiowała prawo i ma własną kancelarię adwokacką. Jak sama wspomina, Andrzeja Gołotę poznała w Chicago, gdy miała 19 lat. “Andrzej zawsze miał dobre serce. A to, że był niegrzecznym chłopcem, jeszcze bardziej mnie pociągało” — mówiła w rozmowie dla magazynu “Viva!” w 20………………..10 r. Pięściarz doskonale pamięta pierwszy moment spotkania z Mariolą. “Miała sukienkę w kwiatki, takie drobne. Niebieską! […] Byłem w USA z reprezentacją narodową w boksie, mecz wygrałem. Tego dnia spotkałem się z moim dobrym kolegą Markiem Piotrowskim, świetnym kickbokserem, który poznał nas ze sobą przed restauracją Staropolska w Chicago. W pewnej chwili patrzę, a tu zajeżdża czerwony Chevrolet Camaro – z piskiem opon, z fantazją bierze zakręt, choć tam nie za bardzo można było robić takie manewry. Z dużego sportowego samochodu wysiadła bardzo drobna, bardzo szczupła szatynka, wyglądała niemalże jak dziecko” — mówił w tym samym wywiadzie. “Poszliśmy wtedy do Magnolii na przedmieściach Chicago i cały wieczór przetańczyliśmy. A gdy powiedziałam Andrzejowi, że za miesiąc przyjadę do Polski, zaprosił mnie do siebie w Warszawie” — dodała Mariola Gołota.

2.

20………………..

Andrzej Gołota z żoną.

Andrzej Gołota oświadczył się ukochanej w sylwestra. — Pamiętam, że gdy się zaręczyliśmy, nie miał dla mnie pierścionka. Dał mi swoją wielką obrączkę, powiesiłam ją na łańcuszku, na szyi. Później sam zaprojektował dla mnie pierścionek z pięcioma brylancikami, w białym i żółtym złocie — wspominała po latach Mariola Gołota. Para wzięła ślub w 1990 r. “Cywilny tu, w Warszawie, kościelny w Chicago. I od razu prostuję: nigdy się nie rozwiedliśmy. Owszem, kiedyś nawet złożyliśmy papiery rozwodowe, ale je wycofaliśmy, więc to, co wypisują o nas w internecie, to kompletna bzdura. 20………………… rocznicę jedynego cywilnego ślubu będziemy obchodzić 2 października. Ślub kościelny, trochę przez przypadek, też wypadł 2 października, tyle że… dwa lata później. Żadnego rozwodu na koncie! Nie mogliśmy od razu wziąć ślubu kościelnego, bo Andrzej czekał na dokumenty z kraju, poza tym nie był u bierzmowania. Więc to ja byłam świadkiem na uroczystości. Najładniejszym świadkiem” — mówiła Mariola Gołota w 20………………..10 r.

Explore more:  EBL: Krzysztof Sulima już w Anwilu Włocławek
Andrzej Gołota w 1995 r. przed walką z Jasonem Wallerem
The Ring Magazine via Getty Images / Getty Images

3.

20………………..

Andrzej Gołota w 1995 r. Przed walką z Jasonem Wallerem.

Andrzej Gołota to jeden z najbardziej utytułowanych polskich pięściarzy. Urodził się w Warszawie. Swoją karierę amatorską rozpoczynał w Legii Warszawa. W latach 1986-1990 czterokrotnie był mistrzem Polski. Po medale sięgał też na imprezach międzynarodowych. Andrzej Gołota ma na swoim koncie brąz igrzysk olimpijskich w Seulu (1988 r.). Startował także na mistrzostwach Europy m.In. W Atenach, skąd w 1989 r. Przywiózł brązowy medal. Jako amator stoczył 114 pojedynków, z czego 99 wygrał.

Andrzej Gołota i Riddick Bowe w 1996 r.
Focus on Sport/Getty Images / Getty Images

4.

20………………..

Andrzej Gołota i Riddick Bowe w 1996 r.

Andrzej Gołota swoją zawodową karierę rozpoczął w 1992 w Milwaukee, pokonując Roosevelta Shulera. W sumie ma na swoim koncie ponad 50 zawodowych walk, w tym 41 wygranych. W lipcu 1996 r. Przeciwnikiem Gołoty był Riddick Bowe, ale starcie zakończyło się dyskwalifikacją Gołoty za ciosy poniżej pasa. Do rewanżu doszło jeszcze w tym samym roku w grudniu. Walka również zakończyła się dyskwalifikacją Polaka za nieczyste ciosy.

Andrzej Gołota i Mike Tyson w 20....................00 r.
Focus on Sport/Getty Images / Getty Images

5.

20………………..

Andrzej Gołota i Mike Tyson w 20………………..00 r.

W 20………………..00 r. doszło do pojedynku, w którym zmierzyli się Andrzej Gołota i Mike Tyson. O tej walce było głośno. Już w pierwszej rundzie Gołota był liczony, a w przerwie między drugą a trzecią rundą zszedł z ringu i poszedł do szatni. Potem miał przerwę w karierze.

Andrzej Gołota przed walką z John Ruizem w 20....................04 r.
Ed Mulholland/WireImage / Getty Images

6.

20………………..

Andrzej Gołota przed walką z John Ruizem w 20………………..04 r.

Po trzech latach przerwy Gołota wrócił do walk i zmierzył się z Briane Nixem. Starcie to wygrał. Z kolei w 20………………..04 r. zawalczył z Chrisem Byrdem i miał szansę zdobyć mistrzowski pas federacji IBF. Walka zakończyła się remisem.

Andrzej Gołota i Kevin McBride w 20....................07 r.
TIMOTHY A. CLARY / AFP / AFP

7.

20………………..

Andrzej Gołota i Kevin McBride w 20………………..07 r.

6 października 20………………..07 r. Andrzej Gołota stoczył pojedynek z Kevinem McBridem. Wygrał przez techniczny nokaut w szóstej rundzie i tym samym zdobył tytuł mistrza Ameryki Północnej federacji IBF.

Andrzej Gołota i Mike Mollo w 20....................08 r.
DON EMMERT/AFP / AFP

8.

20………………..

Andrzej Gołota i Mike Mollo w 20………………..08 r.

Później Andrzej Gołota zmierzył się z Mikiem Mollo. Walka odbyła się 19 stycznia 20………………..08 r. w Madison Square Garden. Polak wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Sięgnął po pas mistrza Ameryki Łacińskiej — WBA Fedelatin wagi ciężkiej.

Andrzej Gołota na konferencji prasowej przed walką z Tomaszem Adamkiem w 20....................09 r.
Andras Szilagyi / MW Media

9.

20………………..

Andrzej Gołota na konferencji prasowej przed walką z Tomaszem Adamkiem w 20………………..09 r.

W 20………………..09 r. w Łodzi doszło do pojedynku Andrzeja Gołoty z Tomaszem Adamkiem. Panowie zmierzyli się ze sobą 24 października podczas gali Polsat Boxing Night. Jej stawką był pas IBF International. Adamek pokonał wówczas Gołotę przez nokaut w piątej rundzie.

Andrzej Gołota z żoną i córką w 20....................10 r.
Gałązka / AKPA

1.0

20………………..

Andrzej Gołota z żoną i córką w 20………………..10 r.

Andrzej Gołota i jego żona mają dwoje dzieci. W marcu 1991 r. na świat przyszła córka pary. Dziewczynka otrzymała imię Alexandra. Sześć lat później rodzina Gołotów powiększyła się. We wrześniu 1997 r. urodził się syn Andrzej junior. W 20………………..13 r. w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” 22-letnia wówczas Alexandra Gołota zdradziła, że jeśli chodzi o ścieżkę życiową, to poszła w ślady mamy i studiowała prawo na Marquette University w Milwaukee. Córka Gołoty zapytana została też wówczas o to, czy śledziła karierę taty. — Nie miałam dużego rozeznania. Nie tylko dlatego, że mama nie pozwalała nam oglądać jego walk. W domu mało o tym rozmawialiśmy. Rodzice traktowali to jako karierę taty i tyle. Raz mama włączyła mi dwie piosenki i poprosiła o wybranie lepszej. Miała znaleźć utwór, przy którym tata wyjdzie na ring. Ogólnie jednak rodzice nie chcieli, abyśmy z bratem za dużo wiedzieli — mówiła. Niedawno Mariola Gołota wspominała, że jej córka jest adwokatem w biurze Prokuratora Generalnego. Alexandra jest również prezesem zarządu Legionu Młodych Polek — to polonijna organizacja charytatywna założona w 1939 r. w Chicago.

Explore more:  Jean-Clair Todibo oficjalnie piłkarzem FC Barcelona

1.1

20………………..

Andrzej Gołota z synem.

Syn Andrzeja i Marioli Gołotów także nie poszedł w ślady taty, choć próbował swoich sił kiedyś w różnych dyscyplinach sportu, np. w boksie, koszykówce czy tenisie. “Andrzejek z nim [z tatą — przyp. red.] wygrywa za każdym razem. On strasznie przeżywa grę syna, dlatego chciałabym, żeby syn kiedyś miał osiągnięcia w tenisie. Dobrze, że wspólnie spędzają czas. Ja nie nauczę Andrzejka, jak być mężczyzną. Tylko tata może to zrobić. Uczy go wszystkiego: od diety, po ćwiczenia. Mówi, co powinien jeść, a czego nie. I Andrzejek zdrowo się odżywia, nie je żadnych hamburgerów, nie pije coli” — opowiadała Mariola Gołota w 20………………..14 r. w “Tygodniku Przeglądu Sportowego”. Ostatecznie Andrzej junior nie zdecydował się na karierę sportową. Jakiś czas temu Mariola Gołota wspominała, że syn pracuje w finansach.

Andrzej Gołota i Magdalena Soszyńska w 20....................10 r. w "Tańcu z gwiazdami"
Andras Szilagyi / MW Media

1.2

20………………..

Andrzej Gołota i Magdalena Soszyńska w 20………………..10 r. w “Tańcu z gwiazdami”

Andrzej Gołota wystąpił w kilku programach telewizyjnych, w tym m.In. W “Tańcu z gwiazdami”. Jego partnerką na parkiecie była wówczas Magdalena Soszyńska. Para zatańczyła w 12. Emitowanej na antenie TVN edycji programu. Zajęli wówczas 5. Miejsce, a po Kryształową Kulę sięgnęła wtedy inna sportsmenka — tyczkarka Monika Pyrek.

Andrzej Gołota i Przemysław Saleta w 20....................13 r. przed walką na gali w Gdańsku
Andras Szilagyi / MW Media

1.3

20………………..

Andrzej Gołota i Przemysław Saleta w 20………………..13 r. przed walką na gali w Gdańsku

W lutym 20………………..13 r. Gołota znów pojawił się w ringu. Na gali w Gdańsku walczył z Przemysławem Saletą i przegrał przez nokaut w szóstej rundzie.

Andrzej Gołota i jego żona Mariola w 20....................14 r. na widowni podczas jednego z odcinków "Tańca z gwiazdami"
Andras Szilagyi / MW Media

1.4

20………………..

Andrzej Gołota i jego żona Mariola w 20………………..14 r. na widowni podczas jednego z odcinków “Tańca z gwiazdami”

Pożegnalna pokazowa walka Andrzeja Gołoty miała miejsce 25 października 20………………..14 r. w Częstochowie. Przeciwnikiem Polaka był Danell Nicholson.

Andrzej Gołota na gali boksu w 20....................15 r.
Jarosław Antoniak / MW Media

1.5

20………………..

Andrzej Gołota na gali boksu w 20………………..15 r.

O zarobkach Andrzeja Gołoty mówi się niewiele. Za pierwszą walkę miał ponoć zarobić… 50 dol. Łącznie za wszystkie pojedynki zainkasował sporą sumę. “Myślę, że w sumie zebrał 9, może nawet 10 mln dol.” — powiedział w 20………………..09 r. w rozmowie z portalem dziennik.pl dziennikarz i znajomy Andrzeja Gołoty Przemysław Garczarczyk. Majątek Andrzeja Gołoty jest jednak większy ze względu na inwestycje, jakie poczynił razem z żoną. Mowa tu m.in. o nieruchomościach.

Andrzej Gołota z żoną Mariolą w 20....................17 r. na gali z okazji 25-lecia Polsatu
Piotr Andrzejczak / MW Media

1.6

20………………..

Andrzej Gołota z żoną Mariolą w 20………………..17 r. na gali z okazji 25-lecia Polsatu

W rozmowie dla magazynu “Viva!” w 20………………..10 r. Andrzej Gołota wspominał, jak wygląda zwykły dzień w ich rodzinie. “Mariolka prowadzi kancelarię prawną, ma praktykę i moc klientów, wychodzi wcześnie, wraca wieczorem. Rano jemy z dziećmi śniadanie. Ola zaczęła pierwszy rok college’u, zostały jej jeszcze trzy lata, Andrzejek idzie do szkoły. Ja zostaję sam i organizuję dzień po swojemu [tu Gołota puszcza oko i się śmieje — przyp. red]. Chodzę na siłownię, czasami basen, jogginguję, jeżdżę po okolicy superszybkim profesjonalnym rowerem, jaki mają kolarze” — mówił wówczas.

Explore more:  Czwartek w „PS”: Stoch powalczy o kolejny triumf, Legia bierze gwiazdę
Andrzej Gołota w 20....................19 r. na konferencji prasowej programu "Agent — Gwiazdy"
Jarosław Antoniak / MW Media

1.7

20………………..

Andrzej Gołota w 20………………..19 r. na konferencji prasowej programu “Agent — Gwiazdy”

W 20………………..19 r. Andrzej Gołota i jego żona wzięli udział w programie “Agent — Gwiazdy”. “Mnie propozycja zaproszenia Andrzeja nie zaskoczyła dlatego, że Andrzej jest jednak taką postacią bardzo pozytywną. Jest generalnie lubiany, bardzo wysportowany, więc w takim programie to jest idealny kandydat. Co do mnie, to propozycja bardzo mnie zaskoczyła” — powiedziała Mariola Gołota w rozmowie dla TVN. Ostatecznie żona Andrzeja Gołoty odpadła w 5., a on w 7. odcinku reality show.

1.8

20………………..

Andrzej Gołota w 20………………..21 r.

W 20………………..18 r. dziennikarka Kinga Rusin odwiedziła Andrzeja i Mariolę Gołotów w Stanach Zjednoczonych. W rozmowie wspominała spotkanie sprzed trzech lat z żoną pięściarza, w trakcie którego zadzwonił bokser Riddick Bowe z pytaniem, czy Polak może mu pożyczyć pieniądze. Dziennikarka wyznała, że w przeciwieństwie do innych zawodników, Gołota wyszedł na boksie bardzo dobrze. Roześmiany Andrzej Gołota powiedział: “ale ja nie mam pieniędzy”. “Ale Mariola ma, to starczy” — odparła Kinga Rusin. “Gdybym ja je miał, to bym wydał od razu” — żartował Andrzej Gołota.

1.9

20………………..

Andrzej Gołota na spacerze z psem. Zdjęcie pokazała żona byłego pięściarza (listopad 20………………..23 r.)

O tym, co słychać u Andrzeja Gołoty, można dowiedzieć się dzięki mediom społecznościowym. Choć sam pięściarz nie ma swojego profilu na Instagramie, to takie konto ma jego żona. Mariola Gołota czasem publikuje zdjęcia ukochanego.

2.0.

20………………..

Andrzej Gołota i Riddick Bowe na nagraniu w 20………………..23 r.

Niedawno Andrzej Gołota i Riddick Bowe spotkali się. W sieci pojawiło się nagranie, pod którym pojawiło się wiele komentarzy. Niektórzy internauci byli zaniepokojeni. “To straszne, jak boks ich zniszczył” — stwierdził jeden z użytkowników TikToka. Nagranie udostępnił na swoim profilu na portalu X (dawniej: Twitter) Marcin Najman. “Ależ spotkanie” — napisał. Pod postem pięściarza również pojawiło się wiele komentarzy. “Ledwo co idą”, “Ale smutny widok” — pisali internauci. Najman postanowił zareagować. “No cóż… Dla tych, którzy widzą rzekomo w opłakanej formie Andrzeja Gołotę… Proponuję wybrać się z nim w góry, chociażby na Giewont. Zanim dojdziecie do schroniska, Andrzej będzie na szczycie. Tyle, jeśli chodzi o niektóre komentarze. Można się rozejść” — napisał.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Przegląd Sportowy Onet.

Autor:MMK.

Data utworzenia:.

28 listopada 20………………..23, 14:32

today’s fast football results

al-nassr vs al-duhail

france national football team vs gibraltar national football team

jamaica vs guatemala

how long is halftime in football

hull city vs swansea city timeline

website streaming football

leeds united vs huddersfield