Śląsk Wrocław chce Waldemara Fornalika

Sport

Władze klubu chciałyby zatrudnić szkoleniowca Ruchu. Jednak szanse na to, że “King” zamieni Chorzów na miasto nad Odrą, są raczej iluzoryczne.

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik (Foto: ASInfo)

Po tym jak Śląsk rozstał się z Mariuszem Rumakiem, poszukiwany jest jego następca. Dyrektor sportowy Adam Matysek dobitnie zaznaczył, że nowym trenerem drużyny zostanie Polak. W kręgu zainteresowań są Jan Urban, Maciej Skorża oraz Waldemar Fornalik. Podobno były selekcjoner kadry narodowej jest numerem jeden.

– Nie mam nic do powiedzenia na ten temat – przyznał trener „Niebieskich”, gdy zapytaliśmy go o to, czy może trafić do Śląska Wrocław. Szkoleniowiec w ostatnim wywiadzie dla „Sportu” przekonywał, że nie ma dosyć pracy przy Cichej. – Powracając tutaj, wziąłem drużynę z całym dobrodziejstwem inwentarza; wiedziałem, w jakich warunkach funkcjonujemy. Niektóre rzeczy nie powinny się wydarzyć, ale nie jestem zmęczony – podkreślał.

– Mimo to nie byłbym w szoku, gdyby okazało się, że Fornalik zimą przejdzie do Śląska. Tam może zarobić więcej oraz pracować w lepszych warunkach. Ostatnio wszyscy utożsamiają go z Ruchem, ale przecież pracował już poza Cichą i to nawet w Górniku Zabrze – przypomina.

Jan Benigier, były napastnik “Niebieskich”. Fornalik w listopadzie przedłużył umowę z klubem, na mocy której jego kontrakt obowiązuje do czerwca 2019 roku. – Chyba Śląsk byłoby stać na wykupienie Waldka – zastanawia się Benigier.

Explore more:  Wisła Płock - Piast Gliwice NA ŻYWO. Kto wygra? Wynik i relacja. Ekstraklasa

Przy Cichej usłyszeliśmy, że szkoleniowiec nigdzie się nie wybiera. W Chorzowie bardzo liczą na byłego selekcjonera kadry narodowej. To obecnie największy atut drużyny. Na klubie ciąży zakaz transferowy i w przypadku jego utrzymania nie da się wzmocnić zespołu. Na dodatek wiadomo, że drużyna grać będzie wiosną z mniejszym dorobkiem punktowym. W najlepszym przypadku (po spłaceniu zobowiązań wobec byłych piłkarzy, którym zalega fundacja) Ruch po podziale na grupy będzie miał minus 2 punkty.

Kto może objąć Śląsk? Wciąż także wśród potencjalnych następców Rumaka jest wymieniany Ireneusz Mamrot, trener Chrobrego Głogów.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Sport.

Sport

Data utworzenia:.

29 grudnia 2016, 14:23.