Skoki narciarskie w Zakopanem: gdzie zaparkować samochód podczas PŚ? Parkingi w Zakopanem dla aut

Ofsajd.

Już dziś w Zakopanem wystartuje Puchar Świata w skokach narciarskich. W tych dniach możemy się spodziewać bardzo dużego ruchu – nie tylko ze względu na zmagania skoczków na Wielkie Krokwi, ale też trwające ferie zimowe. Warto wiedzieć, gdzie będzie można zaparkować samochód podczas PŚ w Zakopanem.

Puchar Świata w Zakopanem
Puchar Świata w Zakopanem (Foto: Radosław Jóźwiak / newspix.pl)

Co roku przy okazji zawodów Pucharu Świata do Zakopanego przybywają tłumy kibiców, wielu z nich do miasta przyjedzie własnymi autami. W czasie zawodów ulice w okolicach Wielkiej Krokwi będą wyłączone dla ruchu samochodów.

Część odnośników w artykule to linki afiliacyjne. Po kliknięciu w nie możesz zapoznać się z ofertą na konkretny produkt – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji i jej niezależność.

Skoki narciarskie: gdzie zaparkować samochód podczas PŚ w Zakopanem?

Na stronie worldcup-zakopane.Pl sporządzono spis parkingów dostępnych na terenie miasta. Znajdują się one: przy Dworcu PKP (ul. Chramcówki), przy ul Zaruskiego, przy Alejach 3 maja (górne), przy Placu pod Gubałówką. Dla autokarów parkingi dostępne będą przy Alejach 3 maja (dolne) i przy ul. Nowotarskiej.

Można skorzystać również z parkingu pod Krokwią na terenie “CAMPING POD KROKWIĄ ***” na ul. Żeromskiego.

Mniejsze parkingi znajdują się przy ulicach w centrum Zakopanego: ul. Gimnazjalna (obok TESCO), ul. Henryka Sienkiewicza (górna i dolna), ul. Tadeusza Kościuszki, ul. Słoneczna, ul. Jagiellońska, Plac Niepodległości, ul. Ks. Józefa Stolarczyka, ul. Stanisława Witkiewicza.

Explore more:  Wewnętrzny sparing kadry. "Nie będzie nadmiernej ostrości i złośliwości, ale walka będzie twarda"

PŚ w skokach: Zakopane 2020. Kiedy odbędą się kolejne zawody?

W piątek (24.01) zawodnicy wezmą udział w oficjalnym treningu oraz kwalifikacjach, które obowiązywać będą do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę (25.01) skoczkowie rozpoczną walkę w zmaganiach drużynowych. Na zakończenie weekendu – w niedzielę (26.01) odbędzie się konkurs indywidualny na Wielkiej Krokwi.

Piątek, 24.01.2020.

11:00 – Odprawa techniczna.

16:00 – Oficjalny trening.

18:00 – Kwalifikacje.

Sobota, 25.01.2020.

15:00 – Seria próbna..

16:15 – Pierwsza seria konkursu drużynowego.

Niedziela, 26.01.2020.

15:00 – Seria próbna..

16:00 – Pierwsza seria konkursu indywidualnego.

Źródło: worldcup-zakopane.Pl.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

22 stycznia 2020, 11:19.