Skoki narciarskie w Sapporo: o której konkurs PŚ?

Skoki narciarskie.

Czas na indywidualny konkurs Pucharu Świata w Sapporo. Sprawdź, o której godzinie rozpoczną się sobotnie zawody PŚ w Japonii? Transmisja rywalizacji w telewizji na kanałach TVP 1, TVP Sport oraz Eurosport 2.

Kamil Stoch
Kamil Stoch (Foto: Franz Kirchmayr/SEPA.Media / Getty Images)

Skoki narciarskie.: Sapporo. Pierwszy konkurs indywidualny

Na skoczni Okurayama w japońskim Sapporo odbędą się w weekend dwa konkursy indywidualne. To jedyne zmagania PŚ poza Europą w tego sezonowym kalendarzu skoków. Oficjalnym rekordzistą obiektu Okurayama jest Kamil Stoch, który przed rokiem uzyskał 148,5 metra. W przeszłości w Sapporo w ramach zawodów Pucharu Świata triumfowali Adam Małysz (trzykrotnie) oraz po jednym razie w 2017 r. Maciej Kot, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w karierze i wspomniany Stoch. Znacznie wcześniej, bo kilka lat przed inauguracją rywalizacji w Pucharze Świata – w 1972 r. Złoty medal olimpijski wywalczył na Okurayamie Wojciech Fortuna. Najwięcej zwycięstw w Sapporo zanotował przed laty Fin Matti Nykanen, który sześć razy stawał na najwyższym stopniu podium.

W zeszłym sezonie dwukrotnie w Sapporo triumfował Austriak Stefan Kraft. W pierwszym z dwóch konkursów na drugim stopniu podium stanął Kamil Stoch, a trzeci był Robert Johansson. W finałowej spośród Biało-Czerwonych znaleźli się: Piotr Żyła – 11. Pozycja, Dawid Kubacki – 15. Miejsce i Stefan Hula, który był 27. Nie awansowali do rundy finałowej Jakub Wolny (35.) I Maciej Kot (50.). W drugim konkursie oprócz Krafta na podium stanęli również Timi Zajc i Ryoyu Kobayashi. Tuż za podium uplasował się wtedy Piotr Żyła, który był eq aequo z Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem. Ta dwójka straciła do podium tylko 0,5 pkt. Na szóstym miejscu zmagania ukończył Kamil Stoch. W drugiej serii wystąpili wszyscy Polacy: Dawid Kubacki – 12. Lokata, Maciej Kot – 21., Stefan Hula – 25., A Jakub Wolny był 30. Tym razem Wolnego, Kota i Huli zabraknie w Japonii, a szanse występu oprócz Kubackiego, Stocha i Żyły otrzymali Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł.

Explore more:  Wpadka FIVB przed mistrzostwami świata. Dziwne zagranie organizatorów

Skoki narciarskie.: PŚ w Sapporo. O której godzinie sobotni konkurs?

O godzinie 8:30 rano odbędzie się w sobotę 1 lutego indywidualny konkurs PŚ w Sapporo. Godzinę wcześniej (7:30) zostanie przeprowadzona seria próbna przed zawodami. Jak tym razem zaprezentują się będący ostatnio w świetnej dyspozycji Dawid Kubacki i Kamil Stoch?

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

30 stycznia 2020, 13:31.