Skoki narciarskie. Trwa wspaniały pościg Dawida Kubackiego

Skoki narciarskie.

Przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni Dawid Kubacki zajmował 14. Miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 29-latek miał 296 punktów straty do ówczesnego lidera Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Teraz skoczek z Szaflar jest czwarty ze stratą 107 punktów do Karla Geigera. Trwa wspaniały pościg Kubackiego za pozycją lidera PŚ.

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki (Foto: Grzegorz Momot / PAP)

Za nami 17 z 31 konkursów i śmiało można powiedzieć, że o Kryształową Kulę powalczy czterech zawodników. To są: Niemiec Karl Geiger, Austriak Stefan Kraft, Japończyk Ryoyu Kobayashi i Kubacki.

Z tego grona najlepszym zawodnikiem ostatnich tygodni jest Polak. Nasz zawodnik nie schodzi z podium zawodów Pucharu Świata od 29 grudnia. Na koncie ma dziewięć miejsce z rzędu w pierwszej trójce. Pod tym względem lepsi od niego w historii byli tylko Fin Janne Ahonen i Słoweniec Peter Prevc, którzy zaliczyli wspaniałe serie, stając na podium – odpowiednio 13 i 12 razy z rzędu.

Od pewnego czasu Kubackiemu w niektórych konkursach towarzyszy utwór “Zawsze do celu” zespołu “Najlepszy Przekaz w Mieście”. I wygląda na to, że Kubacki ma ten cel jasno skonkretyzowany. To zdobycie Kryształowej Kuli.

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

– Czy zdobycie Kryształowej Kuli jest realne? Pewnie, że realne. Po to przecież ciężko pracuję. Każdy z nas chce walczyć o jak najwyższe cele. Zwycięstwo jest dla sportowca zawsze najważniejsze. Droga do triumfu jest różna. Czasami zajmuje się odległe lokaty, ale zawsze przyświeca każdemu z nas ten sam cel – być najlepszym – mówił Dawid Kubacki w rozmowie z Onet Sport przed poprzednią zimą.

Explore more:  Pierre-Emerick Aubameyang o krok od transferu?

Wtedy, pewnie wielu uśmiechało się pod nosem. A Kubacki dalej pracował i robił swoje, bo wiedział, że skoro potrafił zdominować rywali latem, to zimą też to jest realne. Teraz wciąż wielu nie wierzy w to, że 29-latek może zdobyć Puchar Świata. Kto jednak wierzył w to, że Kubacki będzie mistrzem świata i wygra Turniej Czterech Skoczni? On swoją postawą pokazuje, że ma duszę wielkiego sportowca, który walczy do końca i nigdy się nie poddaje. Tak było też w tym sezonie, kiedy wpadł w dołek, a potem z niego wyszedł, wygrywając w efektowny sposób jeden z najbardziej prestiżowych turniejów na świecie.

– Jeszcze jest kawałek sezonu przed nami. Mozolną pracą mogę dotuptać w wyższe miejsca. Wiem, jakie mam cele i do czego dążę, ale koncentruję się na tym, co mam do zrobienia – powiedział Kubacki po trzecim miejscu w zawodach PŚ w Zakopanem.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

27 stycznia 2020, 14:03.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.