Siatkówka. Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3

PlusLiga.

Dobra passa Czarnych! Wygrali, choć musieli uważać w końcówkach setów

Siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom wygrali drugie spotkanie z rzędu i pokonali Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Dwa sety kończyły się walką na przewagi na korzyść radomian. Na boisko wrócił środkowy Czarnych Michael Parkinson, który po pierwszym meczu sezonu doznał kontuzji.

30 października 2021, 23:35..

Cerrad Enea Czarni Radom
Cerrad Enea Czarni Radom (Foto: PAP/Darek Delmanowicz / Newspix)

Po wygranej z Treflem Gdańsk, drużyna z Radomia sięgnęła po kolejne trzy punkty do ligowej tabeli. W sobotę Cerrad Enea Czarni pokonali na wyjeździe Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Dla zawodników Jakuba Bednaruka to druga wygrana z rzędu, zaś drużyna trenera Andrzeja Kowala zwyciężyła dotąd tylko w jednym meczu – z ligowym beniaminkiem z Lublina.

Choć radomianie zdobyli komplet punktów i dwa sety kończące się walką na przewagi rozstrzygali na swoją korzyść, to mieli spore problemy z utrzymaniem przewagi. Tak było już w pierwszej odsłonie, gdy prowadzili nawet 21:15, a zespół Ślepska przy zagrywkach Łukasza Makowskiego odrobił pięć oczek z rzędu. Ostatecznie wykorzystali czwartą piłkę setową i wygrali pierwszą partię. W drugim secie Czarni znów prowadzili 19:16, ale wtedy po kilku błędach w ataku Rafała Faryny znów stracili przewagę i zespół z Suwałk wyrównał stan spotkania. Zawodnicy Ślepska mogli prowadzić już 2:1 w całym meczu, ale skuteczne ataki Pawła Rusina i zagrywki wybranego MVP Bartłomieja Lemańskiego, to radomianom pozwoliły osiągnąć przewagę. Trener Jakub Bednaruk dokonał kilku zmian w szóstce Czarnych. Ostatecznie zamiast Rusina na pozycji przyjmującego pojawił się Jose Ademar Santana, a od trzeciej odsłony na boisku był obecny Michael Parkinson. 30-letni holenderski środkowy wrócił do składu zespołu z Radomia po kilkunastu dniach nieobecności spowodowanej urazem mięśni brzucha, którego doznał przed drugim ligowym spotkaniem z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Explore more:  Skandal we Włoszech! Wielka bijatyka i 59 meczów zawieszenia! [WIDEO]

Czarni wygrali 3:1, ale po stronie Ślepska – mimo porażki – wrażenie może robić 14 punktowych bloków. Aż sześć to zasługa ich środkowego Andreasa Takvama.

W następnej kolejce ligowej radomianie zmierzą się z Aluronem CMC Wartą Zawiercie w sobotę, a dzień później mecz Ślepska w Nysie z tamtejszą Stalą.

ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI – CERRAD ENEA CZARNI RADOM 1:3 (26:28, 25:23, 27:29, 23:25).

ŚLEPSK: Makowski 1, Buchowski 13, Sapiński 3, Bołądź 18, Halaba 2, Takvam 16 oraz Czunkiewicz (l), Laskowski 1, Łukasik 12, Klinkenberg, Ziobrowski, Smoliński. Trener: Kowal.

CZARNI: Kędzierski 4, Berger 7, Lemański 13, Faryna 6, Rusin 12, Warda 1 oraz Masłowski (l), Gąsior 3, Firszt, Santana 6, Nowak, Parkinson 8. Trener: Bednaruk.

MVP: Lemański. Sędziowali: Heyducki i Skowroński. Widzów: 1200.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.