Sadowski wznawia karierę! Zagra w Bytomiu


Sadowski wznawia karierę! Zagra w Bytomiu

Sadowski wznawia karierę! Zagra w Bytomiu.

W Polskiej Hokej Lidze spędził jeden sezon 2020/21. Rozegrał wówczas 33 spotkania dla Stoczniowca Gdańsk, w których zdobył jedną bramkę. Na ławce kar spędził wówczas 8 minut.

Po rozpadzie Stoczniowca dołączył do nowego projektu Opole HK prowadzonego przez Josepha Kolodzieja. W Opolu zdążył rozegrać 14 spotkać i zaksięgował w nich 16 punktów za 5 bramek oraz 11 asyst. Opolski klub jednak też się rozpadł i Sadowski musiał ponownie znaleźć sobie nowe miejsce.

Padło wówczas na UKH Unię Oświęcim. Łącznie w oświęcimskim klubie rozegrał 21 spotkań i zdobył w nich 17 “oczek” za 7 bramek i 10 asyst. Minionego sezonu z różnych przyczyn nie dokończył. Mimo to nie powiesił łyżew na kołku i będzie teraz grał w Polonii Bytom.

Bardzo się cieszę, że Polonia Bytom dała mi szansę i możliwość odbudowy swojej postawy w nadchodzącym sezonie. Byłem zmuszony do zawieszenia przygody z hokejem ze względu na koszty . W poprzednim sezonie nadal łączyłem studia w Opolu i grę w Oświęcimiu, co kosztowało mnie dużo pieniędzy i poświęconego czasu na dojazdy. W pewnym momencie musiałem płacić z własnej kieszeni za mieszkanie, jedzenie, sprzęt i dojazdy do Opola, co wynosiło prawie 3000 złotych miesięcznie i nie mogłem sobie pozwolić na takie koszty za grę w pierwszej lidze dlatego zdecydowałem, że skupię się na nauce i skończę pierwszy stopień studiów w Opolu. Był to najcięższy okres w moim życiu, zbrzydła mi ta dyscyplina, ale po czasie stwierdziłem, że wrócę i nadal będę walczył o moje marzenia. Bałem się, że po takiej przerwie od hokeja nikt nie będzie zainteresowany i nie da mi szansy. Jestem bardzo wdzięczny Polonii Bytom, że mi pomogła i mam nadzieję, że odwdzięczę się jej w sezonie – wyjaśnił nam swoją decyzję Michał Sadowski.

Kadra BS Polonii Bytom na sezon 2023/2024.

Explore more:  mcmurry football

Bramkarze:.

Mateusz Kołodziej, Maćwiej Kuźniacou.

Obrońcy:.

Michał Proczek, Jakub Wilk, Szymon Gurzyński, Oskar Jaworski.

Napastnicy:.

Nikita Łaptinow, Kyryło Kasianczuk, Dominik Kasprzyk, Michał Sadowski, Marcin Kuzak, Sebastian Wicher, Jakub Mularczyk, Paweł Wybiral.