Regulamin MŚ w pigułce

Piłka nożna.

Piłkarskie mistrzostwa świata – RPA 2010 (11 czerwca – 11 lipca). Regulamin mistrzostw świata w pigułce.

16 czerwca 2010, 12:05..

| Aktualizacja 16 czerwca 2010, 12:06.

» FEDERACJE DO 1 CZERWCA WYSŁAŁY LISTY 23 ZAWODNIKÓW – UCZESTNIKÓW FINAŁÓW MŚ. Trzech z nich musi być bramkarzami. Piłkarz, który doznał kontuzji, może zostać zastąpiony innym najpóźniej na 24 godziny przed rozpoczęciem pierwszego spotkania danego zespołu. Zawodnik zastępujący kontuzjowanego nie musiał być wcześniej na liście 30 zawodników, którą federacje wysłały do FIFA do 11 maja. Zmiana w 23-osobowej kadrze musi być zatwierdzona przez Komisję Medyczną FIFA.

» KAŻDY Z 23 ZAWODNIKÓW ZGŁOSZONYCH DO TURNIEJU ZOSTAŁ UPOWAŻNIONY DO GRY W KAŻDYM SPOTKANIU. Poza wyjściowym składem cała pozostała 12 to „czynni” rezerwowi, czyli każdy z nich może wejść na boisko w trakcie meczu (możliwe są 3 zmiany).

» ZAWODNICY ZGŁASZANI DO TURNIEJU MOGĄ MIEĆ NUMERY OD 1 DO 23. Jedynka zawsze jest zarezerwowana dla bramkarza. Pozostali golkiperzy mogą mieć dowolne numery od 2 do 23.

» W GRUPIE KAŻDY ZESPÓŁ GRA Z KAŻDYM. Za zwycięstwo dostaje 3 punkty, za remis 1, za porażkę 0. Przy równej liczbie punktów o miejscu w grupie decydują kolejno: lepsza różnica bramek i większa liczba goli strzelonych we wszystkich meczach grupowych. Jeśli dwa lub więcej zespołów mają identyczny bilans we wszystkich trzech powyższych kategoriach, o kolejności decyduje wynik bezpośredniego meczu między zainteresowanymi drużynami. Jeśli w tym przypadku był remis, decyduje losowanie. Do fazy pucharowej kwalifikują się zespoły z 1. I 2. Miejsca w grupie.

Explore more:  mcneese football schedule

» DOGRYWKI I RZUTY KARNE. W fazie pucharowej (1/8 finału, 1/4 finału, 1/2 finału, mecz o 3. Miejsce i finał), jeśli spotkanie w regulaminowym czasie kończy się remisem, zarządzana jest dogrywka (2 razy po 15 minut). Nie ma zasady złotego gola kończącego dogrywkę. Jeśli dalej wynik jest nierozstrzygnięty, dochodzi do rzutów karnych.

» FIFA PRZYZNAJE NAGRODY SPECJALNE. Złoty, Srebrny i Brązowy But otrzymają odpowiednio pierwszy, drugi i trzeci najlepszy strzelec turnieju. Jeśli dwóch lub więcej zawodników zdobyło tyle samo bramek, o kolejności zadecyduje liczba asyst. Jeśli pod tym względem również będą mieli identyczny dorobek, o kolejności rozstrzygnie liczba minut, jakie spędzili na boisku. Wyżej zostanie sklasyfikowany zawodnik, który spędził na boisku mniej czasu.

» KOLEJNE NAGRODY TO ZŁOTA, SREBRNA I BRĄZOWA PIŁKA DLA NAJLEPSZYCH PIŁKARZY TURNIEJU. O nagrodach zadecyduje głosowanie dziennikarzy akredytowanych na turniej oraz kibiców. FIFA nie sprecyzowała jednak, jacy fani będą brać udział w tym wyborze. Może on zostać dokonany jeszcze przed finałem, jak miało to miejsce chociażby cztery lata temu. Ponadto przyznane będą nagrody dla najlepszego bramkarza i najlepszego młodego zawodnika turnieju. Obie przyzna Komisja Techniczna FIFA.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

16 czerwca 2010, 12:05..