Rafał Majka w czołowej dziesiątce 4. etapu Volta a Catalunya

Kolarstwo szosowe.

Rafał Majka w czołowej dziesiątce 4. Etapu Volta a Catalunya, na czele Miguel Angel Lopez.

Rafał Majka
Rafał Majka (Foto: AFP)

Triumfem Kolumbijczyka Miguela Lopeza zakończył się czwarty etap zaliczanego do cyklu UCI World Tour wyścigu Volta a Catalunya. Kolarz grupy Astana zwyciężył po solowej akcji z grupy potentatów na ostatnim podjeździe do kurortu narciarskiego La Molina. Dzięki temu, że wyprzedził wcześniejszych uciekinierów i minął linię mety pierwszy, zyskał też bonifikatę, która sprawiła, że teraz z przewagą 14 sekund prowadzi w klasyfikacji generalnej. Drugi jest Brytyjczyk Adam Yates, a za nim dwóch kolejnych Kolumbijczyków – Egon Bernal i Nairo Quintana.

Ponad 1000 km od kraksy.

Pod koniec czołowej dziesiątki plasuje się Rafał Majka. Nasz góral z grupy Bora-Hansgrohe jechał czujnie z najlepszymi i raczej nie wypadało mu się rwać się do przodu, skoro na czele o wygrany etap dzielnie (lecz nieudanie, gdyż przypadło mu drugie miejsce) walczył jego kolega z drużyny Austriak Gregor Mühlberger. Majka finiszował dziesiąty ze stratą 42 sekund do zwycięzcy. To jego najlepszy wynik w tegorocznej edycji i potwierdzenie, że kraksa z jego poprzedniego wyścigu Tirreno-Adriatico nie była bardzo groźna. Zdarzyła się dwa tygodnie temu, a od tego czasu Majka przejechał w dwóch wyścigach grubo ponad 1000 kilometrów.

Wyścig w Katalonii potrwa do niedzieli, a to oznacza, że w planie są jeszcze trzy etapy. Ani w piątek, ani w sobotę nie przewidziano wielkich trudności tuż przed metą (choć wcześniej nie zabraknie podjazdów), a na zakończenie rywalizacji niemalże tradycyjnie siódmy etap w Barcelonie. Tam kolarze pokonają m.In. Aż ośmiokrotnie pętlę z podjazdem na Wzgórze Żydowskie (Montjuic). W ostatnich edycjach losy klasyfikacji generalnej zazwyczaj rozstrzygały się jednak wcześniej, a nie dopiero w stolicy Katalonii. Warto przypomnieć, że Majka ma niezłe wspomnienia z Barcelony – dwa lata temu był tutaj na mecie na czwartym miejscu.

Explore more:  Energa Basket Liga - nasi kandydaci do konkursu wsadów i konkursu trójek

Inni Polacy w Belgii.

Tymczasem dzisiaj w Belgii kolejny klasyk World Touru – E3 BinckBank Classic w okolicy Harelbeke, w którym w 2016 roku najlepszy okazał się Michał Kwiatkowski. Teraz nie ma go na liście startowej (w belgijskich klasykach pojawi się w drugiej połowie kwietnia), a z Polaków wystartują Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe), Łukasz Wiśniowski, Kamil Gradek (obaj CCC Team). Podobne nazwiska – plus Szymona Sajnoka – zobaczymy w niedzielę na starcie Gent-Wevelgem.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

28 marca 2019, 20:53.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.