PŚ w żeglarstwie – dziesięć polskich załóg w fazie finałowej

PAP

Dziesięć polskich załóg awansowało do fazy finałowej 44. Regat Pucharu Świata o trofeum księżniczki Zofii po środowych wyścigach w wybrzeży Majorki. Z ósmej pozycji w klasie 470 zakwalifikowały się Agnieszka Skrzypulec i Natalia Wójcik (SEJK Pogoń Szczecin).

3 kwietnia 2013, 20:36..

| Aktualizacja 3 kwietnia 2013, 20:39.

Piotr Kula (BTŻ Biskupiec) jest dziesiąty w Finnie, a Anna Weinzieher (AZS Uniwersytet Warszawski) trzynasta w Laserze Radialu.

Wiatr z dnia na dzień jest coraz słabszy, co sprawia, że czołowe miejsca w poszczególnych konkurencjach zajmują zupełnie inni zawodnicy niż w pierwszych silnowiatrowych wyścigach. Oznacza to bardzo duże przetasowania w klasyfikacji generalnej i ciekawą pozycję wyjściową przed rozpoczynającą się w czwartek fazą finałową.

“Po słabszym żeglowaniu we wtorek, w środę dobre wyścigi miały Skrzypulec z Wójcik. Dziewczyny startowały asekurancko, ale poprawna taktyka w połączeniu z przyzwoitą prędkością łodzi sprawiły, że awansowały na ósmą pozycję” – powiedział PAP rzecznik Polskiego Związku Żeglarskiego Rafał Sawicki.

Dobry dzień miał również Kula. Dwa równe wyścigi sprawiły, że olimpijczyk londyńskich igrzysk, medalista mistrzostw świata i Europy juniorów utrzymał dziesiątą lokatę.

“Po słabszych startach Piotr dopływał w każdym wyścigu dosyć daleko na znak numer jeden, ale za to żegluga z wiatrem była bardzo dobra. Małe poprawki techniczne jakie ostatnio wprowadziliśmy wymagają więcej wysiłku fizycznego od zawodników, ale za to skutkują znakomitą i szybką żeglugą” – zaznaczył trener kadry klasy Finn Andrzej Piasecki.

Explore more:  texas 2024 football schedule

Nieco gorzej radziła sobie Weinzieher zajmując w wyścigach dziesiąte i jedenaste miejsce co sprawiło, iż spadła w klasyfikacji generalnej na trzynaste.

“Znakomicie żeglowała dziś młoda zawodniczka UKS FIR Warszawa Paulina Czubachowska. Była czwarta i dziewiąta, awansując na osiemnastą pozycję” – zaznaczył Sawicki.

W czwartek warunki nautyczne znowu mają ulec zmianie i ponownie na akwenie ma być silny wiatr, w którym polscy zawodnicy czują się znacznie lepiej.

Regaty o Puchar Księżniczki Zofii (nazwa Trofeo Princessa Sofia pozostała z okresu, kiedy obecna królowa Hiszpanii była księżniczką) zakończą 6 kwietnia wyścigi medalowe z udziałem 10 najlepszych załóg w każdej klasie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PAP.

PAP

Autor:PAP.

Data utworzenia:.

3 kwietnia 2013, 20:36..

livescorehdtv

live football tv live scores

live matches website

live streaming football match today

live tv stream football

soccer football live stream

today football match live streaming