PŚ: pięciu Polaków w konkursie na “mamucie”, Stoch zawiódł

Pięciu Polaków wystąpi w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamuciej skoczni Kulm w Bad Mitterndorf. Podczas nieobecności Adama Małysza, najlepszym reprezentantem Biało-Czerwonych w rundzie kwalifikacyjnej był Łukasz Rutkowski. Kwalifikacje skokiem na odległość 200,5 m wygrał Czech Antoni Hajek.

ENGELBERG PUCHAR ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH
ENGELBERG PUCHAR ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH (Foto: Onet)

Jako pierwszy z Polaków zaprezentował się Łukasz Rutkowski, który doskonale prezentował się na treningach. Na drugim poleciał na 203 m, co jest jego rekordem życiowym. W eliminacjach było gorzej. Rutkowski lądował na 177 m, ale wobec słabszych skoków pozostałych zawodników, dawało mu to awans do sobotniego konkursu. Ostatecznie zajął całkiem niezłe 9. Miejsce w kwalifikacjach.

Znacznie krócej skoczył drugi z naszych reprezentantów. Stefan Hula lądował na 155 m i nie mógł być pewien kwalifikacji. Dziesięć metrów dalej od niego lądował natomiast Marcin Bachleda. Hula został sklasyfikowany na 24. Pozycji, a “Diabeł” o dziesięć lokat wyżej. Obydwaj zakwalifikowali się zatem do konkursu.

Debiutujący w konkursie na “mamucie” Krzysztof Miętus uzyskał 162,5 m, co pozwoliło mu na zajęcie 16. Miejsca. Ostatnim z Polaków, który wystartował w kwalifikacjach był Kamil Stoch. Skoczek z Poronina zupełnie jednak zawiódł skacząc zaledwie 143 m. 32. Pozycja jaką uzyskał nie dała mu awansu do konkursu, gdyż do zawodów na skoczniach mamucich kwalifikuje się tylko trzydziestu zawodników (plus czołowa “10” Pucharu Świata, która awans ma pewny).

Adam Małysz zdecydował się na podjęcie indywidualnych treningów w pobliskim Ramsau. Najlepszy z polskich skoczków w Bad Mitterndorf pojawi się dopiero w sobotę przed konkursem. W kwalifikacjach Małysz nie musiał brać udziału, gdyż jako skoczek z czołowej “10” miał zapewniony udział w zawodach.

Explore more:  Liga Mistrzów: Lyon - Bayern. Komentarz po meczu

Wśród zawodników, którzy mieli pewną kwalifikację, najlepiej zaprezentował się niezawodny Gregor Schlierenzauer. Mistrz świata w lotach narciarskich poleciał na odległosć 193 m. Lider Pucharu Świata, Szwajcar Simon Ammann, skakał z obniżonego rozbiegu i lot zakończył na 187 m.

Klub kibiców Adama Małysza. Dołącz!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

3 sierpnia 2012, 23:05.