Popik nowym trenerem PGNiG Nafta Piła

Liga Siatkówki Kobiet.

PAP

Wiesław Popik, były szkoleniowiec m.In. Budowlanych Łódź i Aluprofu Bielsko-Biała, został nowym trenerem siatkarek PGNiG Nafty Piła – poinformował w środę klub z Wielkopolski. Zastąpił Dariusza Luksa, który zrezygnował z prowadzenia zespołu.

9 października 2013, 19:24..

| Aktualizacja 9 października 2013, 19:31.

Wiesław Popik
Wiesław Popik (Foto: Sebastian Borowski / newspix.pl)

Prezes pilskiego klubu Radosław Ciemięga podkreślił, że odejście Luksa nie jest związane z inauguracyjną porażką we Wrocławiu, gdzie nafciarki gładko uległy Impelowi 0:3.

– Mecz był faktycznie nieudany, jednak to Darek wyszedł do klubu z propozycją rozwiązania umowy, za porozumieniem stron – tłumaczył menedżer szkoleniowca Andrzej Grzyb w rozmowie z “PS”. – Nie będę mówił o szczegółach, lecz chodziło o ważne sprawy osobiste, Darek musiał pilnie wrócić do rodziny – dodaje.

– My nikogo nie zwalnialiśmy. Rozwiązanie kontraktu nastąpiło za porozumieniem stron – powiedział Ciemięga.

Luks w Pile pracował dość krótko. W kwietniu zastąpił Mirosława Zawieracza i poprowadził zespół tylko w fazie play off. Ostatecznie zakończył sezon na szóstym miejscu.

Pilskie siatkarki nie musiały zbyt długo czekać na nowego szkoleniowca – został nim 51-letni Wiesław Popik, który w niedalekiej przeszłości pracował w żeńskich drużynach z Dąbrowy Górniczej, Łodzi, Mielca, a ostatnio Aluprof Bielsko-Biała. Był także asystentem Jerzego Matlaka i Alojzego Świderka w reprezentacji Polski.

– Szkoleniowiec przyjechał do nas krótko przed dzisiejszym popołudniowym treningiem, więc kontrakt podpiszemy prawdopodobnie dopiero jutro. Ale najważniejsze szczegóły już ustaliliśmy – wyjaśnił Ciemięga.

Explore more:  Ekstraklasa: nowy kontrakt Macieja Szmatiuka w Łęcznej

Popik zadebiutuje w roli trenera nafciarek w sobotnim meczu w Policach przeciwko Chemikowi.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PAP.

PAP

Data utworzenia:.

9 października 2013, 19:24..