Pomóż rozpocząć Bieg po Nowe Życie

Łazienki Królewski w niedzielę, 21 września staną się areną niezwykłych zmagań biegowych. Stawką będą bowiem nie sportowe laury, ale wsparcie polskiej transplantologii.

15 września 2014, 14:09..

| Aktualizacja 15 września 2014, 14:48.

Bieg po Nowe Życie - w Łazienkach Królewskich każdy będzie mógł pomóc
Bieg po Nowe Życie – w Łazienkach Królewskich każdy będzie mógł pomóc (Foto: newspix.pl)

“Bieg po Nowe Życie to inicjatywa promująca edukację w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizację społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego. Ambasadorem inicjatywy jest Przemysław Saleta były bokser i kick-bokser, który oddał swoją nerkę córce Nicole.

– Miasto stara się aktywnie wspierać wszelkie inicjatywy łączące aktywności sportowe z działaniami prospołecznymi. Bardzo się cieszę, że piąta jubileuszowa edycja Biegu po Nowe Życie odbędzie się właśnie w Warszawie,w tak prestiżowym miejscu jak Łazienki Królewskie. Mam nadzieję, że dzięki temu biegowi wiedza na temat transplantacji i transplantologii wśród mieszkańców stolicy wzrośnie – mówił podczas konferencji zorganizowanej przed biegiem Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.St. Warszawy.

Uroczyste otwarcie Biegu po Nowe Życie rozpocznie się o godz. 12.00. Pół godziny później na starcie marszu-sztafety staną gwiazdy. Poza Przemysławem Saletą na trasie będzie można zobaczyć m.In. Agnieszkę Więdłochę, Borysa Szyca, Joannę Moro, Barbarę Kurdej-Szatan, Agnieszkę Rylik, Macieja Musiała, Annę Popek, Weronikę Książkiewicz, Piotra Polka, Katarzynę Pakosińską, Tomasza Zubilewicza, Piotra Cyrwusa, Urszulę Dudziak, Omenę Mensah, Klaudię Carlos, Łukasza Kruczka i wielu innych sławnych aktorów, muzyków i dziennikarzy. O godz. 14.30 odbędzie się zakończenie Marszu Gwiazd i dekoracja uczestników.

Explore more:  football bingo
(Foto: Informacja prasowa)

O godz. 15.30 do otwartego biegu na dystansie 5 km wystartują wszyscy chętni wesprzeć polską transplantologię. 50 procent opłaty wpisowej, która wynosi 100 zł, każdego uczestnika biegu otwartego trafi bezpośrednio na konto warszawskiej Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego. W zmaganiach może wystartować maksymalnie 2000 osób. Zapisy oraz regulamin biegu otwartego dostępne są na stronie internetowej www.Biegponowezycie.Pl.

Przed startem Marszu Gwiazd odbędzie się sztafetowy bieg rodzinny. Drużyny składające się z trzech osób będą miały do pokonania dystans łącznie 3600 metrów (3×1200 m). Start biegu o godz. 11.00. Podobnie jak w przypadku biegu otwartego połowa środków z opłat wpisowych zostanie przekazana na klinikę kierowaną przez profesora Andrzeja Chmurę. Opłata za trzyosobową rodzinę wynosi 150 zł.

Zawody odbywają się pod honorowym patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, małżonki prezydenta RP Anny Komorowskiej oraz prezydent m.St. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Bieg po Nowe Życie jest stołeczną inicjatywą rozwoju transplantacji.

Pomysł wydarzenia narodził się przed czterema laty, kiedy to po raz pierwszy do Wisły przyjechały gwiazdy teatru, filmu, małego ekranu, dziennikarze i sportowcy oraz osoby po transplantacji. Od tego czasu coraz większa grupa przyjaciół inicjatywy promuje co roku polską transplantację biegając na nartach, lub chwytając do ręki kijki do nordic walkingu.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

15 września 2014, 14:09..