Polska – Czechy. Sparing – relacja

Reprezentacja Polski.

Polki z drugą wygraną, choć łatwo nie było. Teraz kierunek USA

Polska po raz drugi pokonała Czechy w towarzyskim spotkaniu w Węgierskiej Górce. Był to ostatni sprawdzian naszej reprezentacji przed wylotem do Stanów Zjednoczonych.

Malwina Smarzek
Malwina Smarzek (Foto: Pressfocus)

W Węgierskiej Górce polskie siatkarki drugim sparingiem z reprezentacją Czech zakończyły okres przygotowań do Ligi Narodów. Szkoleniowiec Jacek Nawrocki oba mecze potraktował jako ostatni sprawdzian przed sobotnim wylotem do USA, gdzie w pierwszym turnieju (15-17 maja) Polki zmierzą się z gospodyniami, Włochami i Turcją. – W tych spotkaniach postanowiłem przetestować różne ustawienia – przyznawał Jacek Nawrocki i słowa dotrzymał.

W porównaniu do czwartkowego meczu, w którym na boisku w ogóle nie pojawiły się Malwina Smarzek, Gabriela Polańska oraz Natalia Murek, trener całkowicie przemeblował szóstkę. Od samego początku zameldowały się w niej dwie pierwsze zawodniczki, a wolne dostały tym razem Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Natalia Mędrzyk, Martyna Łukasik i Agnieszka Kąkolewska.

Polki pewnie wygrały dwa pierwsze sety. W drugiej odsłonie Czeszki kilkukrotnie odrabiały do nich straty, a nawet wyszły na prowadzenie. Pod jej koniec nasze reprezentantki włączyły jednak piąty bieg i odjechały swoim przeciwniczkom, a stało się to dzięki dobrej postawie Kąkolewskiej, która weszła na dłuższą zmianę. Podopieczne Zdenka Pommera przejęły inicjatywę w trzeciej odsłonie, ale to Polki w ostatnim secie zdystansowały rywalki, pewnie wygrywając 25:19.

Był to ostatni sprawdzian polskich kadrowiczek przed wylotem na pierwszy turniej Ligi Narodów w amerykańskim Lincoln. Do pokonania mają w sumie prawie 30 tysięcy kilometrów. – Wyjeżdżamy o godz. 4.00, a po drodze czekają nas przesiadki – mówi atakująca Monika Bociek. Podopieczne Jacka Nawrockiego w nowych rozgrywkach zadebiutują we wtorek.

Explore more:  big soccer san jose

POLSKA – CZECHY 3:1 (25:22, 25:22, 15:25, 25:19).

POLSKA: Pleśnierowicz, Mucha, Polańska, Smarzek, Grajber, Alagierska oraz Witkowska (l), Stenzel (l), Bociek, Nowicka, Kąkolewska, Twardowska, Mędrzyk, Różański. Trener: Nawrocki.

CZECHY: Valková, Kossániyová, Holásková, Toufarová, Mlejnková, Strušková oraz Dostálová (l), Vaňková (l), Hodanová, Trnková, Šloufová , Kopáčová, Orvošová. Trener: Pommer.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

11 maja 2018, 19:27.

Dziennikarka Przeglądu Sportowego.

Dziennikarka Przeglądu Sportowego.

rb leipzig vs manchester city

spezia vs roma

borussia vs augsburg

brentford vs southampton

man city vs aston