Polonia da szansę tym, którzy jeszcze nie zawiedli

Inne ligi.

Czesław Michniewicz, nowy trener Polonii Warszawa, chce dać pograć tym, którzy jeszcze nie zawiedli. Jako pierwszy z okazji będzie mógł skorzystać Łukasz Teodorczyk.

30 marca 2012, 10:21..

| Aktualizacja 30 marca 2012, 10:21…

Cztery dni muszą wystarczyć Michniewiczowi, by pozbierać Polonię po porażce z Koroną 0:3. – Moje szczęście polega na tym, że emocjonalnie nie muszę wracać do tego meczu. Szukam piłkarzy, którzy nie są skażeni tymi trzema porażkami z wiosny. Jak Łukasz Teodorczyk, który jeszcze niczego nie zepsuł. Albo Kuba Tosik. Podszedłem do niego i mówię: „Wiesz, kiedy cię zapamiętałem?”. Nie wiedział. W 2005 roku, podczas sparingu z Anglią w Poznaniu (spotkanie kadry U-18 – red.). Wyciął gościa od tyłu na połowie boiska, dostał czerwoną kartkę. Gdyby mój zawodnik tak się zachował, wysłałbym go od razu do rezerw. A on schodził z boiska i trener Globisz jeszcze go po głowie pogłaskał – wspomina swojego zawodnika Michniewicz.

Nowy opiekun polnistów nie chce robić rewolucji w składzie, jednak kilka korekt jest koniecznych. Musi choćby znaleźć następców pauzujących za kartki Macieja Sadloka, Edgara Caniego i Roberta Jeµa. Już pierwszego dnia oznajmił: – Bardzo dobrze wygląda nasz młody Teodorczyk.

Napastnik, który przez większość rundy przechodził rehabilitację po załamaniu kości piszczelowej, ma zagrać na środku ataku.

Michniewicz nie zmieni pozycji Tomaszowi Jodłowcowi, który pozostanie defensywnym pomocnikiem. – Grając na środku obrony za często wychodzi do przodu i zostawia osamotnionego drugiego stopera. Dlatego wolę go w drugiej linii. Od stopera przede wszystkim wymagam, by potrafił wyprowadzić piłkę. Na skrzydło potrzebuję za to zawodnika, który nie tylko będzie biegał przy linii, ale zejdzie też do środka, zagra prostopadłą piłkę do napastnika. Tak jak nauczyłem Tomka Kupisza w Jagiellonii – przedstawia swoją filozofię nowy trener. Poznaje drużynę w przyspieszonym tempie, analizuje jej błędy w ostatnich spotkaniach.

Explore more:  Takiej imprezy wcześniej w Polsce nie było! Wielkie gwiazdy w Chorzowie

≫> Czesław Michniewicz: Zrobiłem skok na mistrza.

– Zespół nie może ulegać rozstrojowi psychicznemu po jednej straconej bramce. To jest problem. Dlaczego Widzew Smudy wygrywał w końcówkach? Bo jak zrobił to raz, wiedział, że może kolejny – daje przykłady. Michniewicz przyznaje, że w tym momencie nie ma już wpływu na przygotowanie fizyczne zawodników, na ich formę. Zresztą wierzy, że kondycyjnie bez problemu wytrzymają mecz ze Śląskiem. Chce za to popracować nad ich głowami, sprawić, by uwierzyli w sukces, zintegrować drużynę. – Oni muszą coś razem przegrać i zapłakać w szatni. I jeśli z tego się podniosą, to znaczy, że zespół ma charakter. I może właśnie Polonii potrzeba czegoś takiego – twierdzi nowy trener Czarnych Koszul.

POLONIA WARSZAWA – ŚLĄSK WROCŁAW.

Niedziela, 1 kwietnia. Godz. 17:00.

PrzegladSportowy.Pl zaprasza na relację na żywo z meczu Polonia – Śląsk.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

30 marca 2012, 10:21..