PlusLiga: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie bronić pozycji lidera

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest liderem PlusLigi na półmetku fazy zasadniczej i jednym z faworytów do walki o mistrzostwo Polski. Na tytuł klub czeka już trzynaście lat i po raz pierwszy od 2003 roku jest zdecydowanym faworytem do złota. Czy się uda? – Walczymy dalej i cieszymy się, że mamy świetne warunki – przyznał Paweł Zatorski, libero kędzierzynian.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Foto: Mariusz Pałczyński / Newspix)

– Z wielką adrenaliną wracałem z Berlina wiedząc, że w PlusLidze i naszej walce na krajowych parkietach też jej nie brakuje. Walczymy dalej i cieszymy się, że hala walczy z nami, kibice wspierają nas na wszystkich meczach, również tych rozgrywanych setki kilometrów stąd. To zobowiązuje i motywuje – przyznał Paweł Zatorski, mistrz świata i libero Zaksy Kędzierzyn-Koźle, która w sobotę rusza bronić w drugiej rundzie sezonu zasadniczego PlusLigi pozycji lidera.

W Kędzierzynie-Koźlu przed sezonem 2015/2016 doszło do wielkich zmian, nie tylko jak idzie o skład, bo zespół prowadzi nowy trener, a dotychczasowy opiekun został… Prezesem klubu. Jaka jest tajemnica świetnej postawy kędzierzynian?

– Jesteśmy dopiero na półmetku, oczywiście cieszy nas pozycja lidera w tabeli, ale jeszcze ważniejsze jest to, że utrzymujemy stały rytm gry, realizujemy cele, jest konsekwencja i samodyscyplina oraz – co również bardzo ważne – dobra chemia w drużynie. Mamy wsparcie sponsorów, a to pomaga skoncentrować się na celach sportowych. I mamy kibiców, którzy zdecydowanie wspierają wysiłek zawodników i wizerunek klubu. Oby tak dalej – cieszył się sternik kędzierzynian i przed laty ikona klubu, Sebastian Świderski.

Explore more:  Kamil Stoch: samemu sobie podniosłem ciśnienie

Zawodnicy Zaksy są cały czas w wysokiej dyspozycji, a sztab trenerski dysponuje szeroką ławką rezerwowych. Rozgrywający i kapitan, Francuz Benjamin Toniutti, zebrał aż sześć statuetek MVP dla gracza neczu i prowadzi w rankingu PlusLigi. W rankingach na najlepszych zawodników na poszczególnych zawodnicy lidera również zajmują czołowe lokaty:.

 • Najlepszy libero: Paweł Zatorski – 1. Miejsce.
 • Najlepszy rozgrywający: Benjamin Toniutti – 2. Miejsce.
 • Najlepszy przyjmujący: Sam Deroo – 3. Miejsce.
 • Najlepszy atakujący: Dawid Konarski – 3. Miejsce.
 • Z postawy drużyny zadowolony jest utytułowany włoski szkoleniowiec Ferdinando De Giorgi, który zaszczepił w zespole nową jakość i wprowadził ją na pierwsze miejsce w tabeli.

  – Oceniane są indywidualnie rozegrane mecze, omawiane i analizowane, te które przed nami. Realizację założonego celu ocenimy w odpowiednim czasie, ale teraz już mogę powiedzieć, że doceniam odpowiedzialność zawodników za wynik drużyny, rzetelne trenowanie, chęć walki i pracę „głową”, szczególnie w trudnych momentach – chwalił swój zespół popularny “Fefe”.

  W sobotę ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpocznie rundę rewanżową fazy zasadniczej PlusLigi od starcia z rewelacją rozgrywek, Cerrad Czarnymi Radom, których prowadzi słynny Raul Lozano. Początek meczu o godzinie 14:45.

  Za: Onet, Zaksa.Pl.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  22 stycznia 2016, 19:28.