Piotrowicz zawiesił łyżwy na kołku. “Przeżyłem wiele fajnych chwil”


Piotrowicz zawiesił łyżwy na kołku. "Przeżyłem wiele fajnych chwil"

Piotrowicz zawiesił łyżwy na kołku. “Przeżyłem wiele fajnych chwil”.

“Karamba”, bo tak nazywają go koledzy, na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce rozegrał w sumie 505 ligowych meczów, w których zaksięgował 221 punktów za 89 bramek i 132 asysty. Sięgnął po trzy medale mistrzostw Polski: jeden srebrny i dwa brązowe.

Choć nie zdobyłem mistrzostwa Polski, to niczego nie żałuję. Przeżyłem wiele fajnych chwil, poznałem wielu ciekawych i wartościowych ludzi. Z przyjemnością grało mi się w ataku z Sebastianem Kowalówką i Janem Danečkiem oraz dwoma Jarkami: Różańskim i Rzeszutką – powiedział nam wychowanek oświęcimskiego klubu.

Piotrowicz ostatni sezon spędził w zespole Zagłębia Sosnowiec i należał do grona najskuteczniejszych zawodników tego klubu. W 40 meczach zdobył 9 bramek i zanotował 10 asyst. Więcej punktów (25) zgromadził od niego tylko Tomasz Kozłowski.

Nie znalazł się jednak w planach Piotra Sarnika na nowy sezon i musiał poszukać sobie nowego klubu. Nie otrzymał jednak żadnej konkretnej oferty, więc zdecydował się zrezygnować z gry i podjąć pracę zawodową.

Rozmawiałem, dzwoniłem, ale niewiele z tego wyszło – wyjaśnił Damian Piotrowicz.

Mam rodzinę na utrzymaniu, więc nie mogłem też czekać w nieskończoność. Zdecydowałem się na hokejową emeryturę. Na szczęście szybko znalazłem nowe zajęcie, które z hokejem nie ma nic wspólnego. Dziękuję za wsparcie wszystkim kibicom Unii i Zagłębia – zakończył.

Explore more:  south korea national football team