NHL: Artiemij Panarin krytykuje Władimira Putina

Hokej na lodzie.

Artiemij Panarin, jeden z najlepszych rosyjskich hokeistów grających w NHL, skrytykował Władimira Putina. Panarin wyłamał się z licznego obozu sportowców, którzy wspierają obecnego prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Władimir Putin
Władimir Putin (Foto: PAP)

Najlepsza hokejowa liga świata w przerwie pomiędzy sezonami żyła zmianą barw klubowych w wykonaniu Artiemija Panarina. Skrzydłowy zakończył dotychczasowy kontrakt i pobyt w Columbus Blue Jackets. Ekipę z małego miasta w Ohio zamienił na wielki Nowy Jork, podpisując lukratywny kontrakt z Rangers.

W wywiadzie dla popularnej witryny sports.Ru Panarin został zapytany o poglądy polityczne. Wyznał, że wcześniej był zwolennikiem Władimira Putina, ale zmienił zdanie po tym, jak przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych w 2017 roku. Panarin jako rzecz przeszkadzającą mu najbardziej wskazał już czwartą kadencję Putina jako prezydenta, mówiąc o tym, że optymalne byłyby maksymalnie dwa okresy jednego człowieka w tej funkcji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

– Kilka lat temu w ogóle nie miałem poglądów politycznych. Ludzie mówili mi, że nasz prezydent jest dobry, że to twardy facet. Byłem z tego dumny, ale w końcu doszło do mnie, że coś tu jest nie tak. Nie mam przekonania, żeby Putin dostatecznie dobrze kontrolował sytuację w kraju – powiedział Panarin.

Większość popularnych rosyjskich hokeistów grających w NHL otwarcie popiera Putina i jego rządy. Na czele tej grupy stoją Aleksandr Owieczkin z Washington Capitals i Jewgienij Małkin z Pittsburgh Penguins. Obaj byli nawet zaangażowani w kampanię wyborczą prezydenta Rosji.

– Jest zbyt wielu ludzi, którzy wpływają na decyzję prezydenta. Pomyślcie sami, czy gdyby ludzie przyklaskiwali by wam i kadzili prze 20 lat, bylibyście w stanie dostrzec swoje błędy? Wszystkie największe umysły opuściły Rosję, tak nie powinno być. Nasz błąd polega na tym, że traktujemy Putina jak supermana – zakończył wątek polityczny hokeista warty 81.5 milionów dolarów.

Explore more:  Kubica na prowadzeniu. Uczy się w szokującym tempie

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

22 lipca 2019, 09:59.