MŚ w Seefeld: Stoch najlepszy w serii próbnej przed konkursem indywidualnym

Skoki narciarskie.

Kamil Stoch okazał się najlepszy w serii próbnej przed konkursem indywidualnym na skoczni normalnej. Polak oddał skok na odległość 104,5 m. Drugi był Thomas Aasen Markeng (106 m), a trzeci Stefan Kraft (106,5 m).

Kamil Stoch
Kamil Stoch (Foto: PAP)

Seria próbna była już ostatnim sprawdzianem dla naszych reprezentantów przed indywidualnym konkursem na skoczni normalnej. Na Toni-Seelos-Olympiaschanze oglądaliśmy czwórkę naszych reprezentantów: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę oraz Stefana Hulę. Do rywalizacji nie stanął Jakub Wolny, który najsłabiej spisywał się na środowych treningach.

Już na samym początku fantastyczny skok oddał Thomas Aasen Markeng. Norweg wylądował na 106 m, co przez długi czas dało mu pozycję lidera. O dwa metry krócej skoczył Jernej Damian, a o półtora metra Ziga Jelar. Jako pierwszego z Biało-Czerwonych z 25. Numerem startowym oglądaliśmy Hulę. 32-latek osiągnął równo 100 m, co dało mu czwarte miejsce po jego próbie. Tak po pierwszych trzydziestu skoczkach wyglądała czołówka w serii próbnej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Hulę o oczko niżej zepchnął dopiero Andreas Stjernen, który wylądował o dwa metry dalej od Polaka. Mistrz świata ze skoczni dużej, Markus Eisenbichler osiągnął 101 m i wskoczył na czwarte miejsce. Kolejny z naszych kadrowiczów – Dawid Kubacki spisał się gorzej od swojego kolegi z reprezentacji. Urodzony w Nowym Targu zawodnik skoczył 98 m i po swojej próbie był 10. Od razu po nim na belce zasiadł Żyła. “Wiewór” wywalczył taką samą odległość, ale został sklasyfikowany dopiero na 18. Pozycji.

Explore more:  Górnik Z. - Wisła (0:5): Brożek kompletuje hat tricka

Świetny skok oddał za to Stoch. 31-latek uzyskał 104,5 m i został nowy liderem, wyprzedzając niepokonanego jak do tej pory Markenga. Ryoyu Kobayashi wylądował cztery metry bliżej i był siódmy.

Stoch wygrał serię próbną przed konkursem. Drugi był Thomas Aasen Markeng (106 m), a trzeci Stefan Kraft (106,5 m). Stefan Hula zajął dziewiąte miejsce (100 m), Dawid Kubacki był 13. (98 m), a Piotr Żyła uplasował się na 21. Lokacie (98 m).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

1 marca 2019, 15:38.