Mogą trafić na Polskę. Są w szoku. “Gdy masz Lewandowskiego”

Piłka nożna.

Oczywiście chciałbym inną ścieżkę dla reprezentacji Finlandii. Gdy spojrzeć na zespół jak na grupę indywidualności, to Polska ma cały czas bardzo silną drużynę – mówi nam Mikko Knuutilla z fińskiego dziennika “Helsingin Sanomat”. Finlandia może być jednym z rywali reprezentacji Polski w barażach o awans do mistrzostw Europy.

Joel Pohjanpalo
Joel Pohjanpalo (Foto: Roni Rekomaa / AFP)
 • Więcej ciekawych historii znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet.
 • Reprezentacja Finlandii może być jednym z rywali polskiej kadry w barażach o awans do mistrzostw Europy. W półfinale baraży ze ścieżki A drużyna Michała Probierza zmierzy się z Estonią, a w razie zwycięstwa w finale z kimś z czwórki Walia/Islandia/Finlandia/Ukraina. Walia na pewno znajdzie się w drugim półfinale, a jej rywala wyłoni losowanie. Ktoś z tercetu Islandia/Finlandia/Ukraina zmierzy się z Wyspiarzami, dwie pozostałe drużyny z Izraelem oraz Bośnią i Hercegowiną w barażach ze ścieżki B.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  — Oczywiście chciałbym inną ścieżkę dla reprezentacji Finlandii. Gdy spojrzeć na zespół jak na grupę indywidualności, to Polska ma cały czas bardzo silną drużynę – mówi nam Mikko Knuutilla z fińskiego dziennika “Helsingin Sanomat”.

  — Na pewno jestem zaskoczony, że wasza drużyna nie zakwalifikowała się bezpośrednio. Gdy masz Roberta Lewandowskiego, powinno się awansować bez problemu – dodaje fiński dziennikarz.

  Reprezentacja Finlandii także zawiodła

  Finlandia spisała się jednak także poniżej oczekiwań, przegrała w walce o awans ze Słowenią. — Na pewno postawa naszej drużyny to rozczarowanie. Spodziewaliśmy się, że będziemy mieli szansę na awans przynajmniej do ostatniej serii meczów. Tymczasem straciliśmy je jeszcze przed listopadowymi spotkaniami, na dodatek kadra pokazała tragiczny futbol – mówi fiński dziennikarz.

  Explore more:  Cały świat (i Messi) u stóp Ronaldo
 • Zobacz także: Nie chcą Polski w barażach Euro 2024. Po chwili dorzucają brutalne zdanie.
 • – Nasza drużyna przechodzi zmianę pokoleniową. Wielu ważnych graczy już nie występuje w kadrze i nie znaleźliśmy jeszcze odpowiednich następców – dodaje Knuutilla.

  Wskazuje też na błędy selekcjonera Markku Kanervy. — Trener również starał się znaleźć odpowiedni system, ale pomimo wielu eksperymentów nadal nie ma jasnego pomysłu, jakie ustawienie najlepiej pasuje do zespołu: 5-3-2, 3-4-3, 4-3-3 lub 4-4-2 — mówi Knuutilla.

  Mimo wszystko selekcjoner nadal cieszy się zaufaniem. – Zapracował na nie, gdyż Finlandia dostała się na Euro 2020. To był pierwszy raz, kiedy zakwalifikowaliśmy się do dużego turnieju. Jest jednak zgoda, że jeśli nie przejdziemy baraży, czas na zmianę. Gra więc o posadę – kończy fiński dziennikarz.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Źródło:Przegląd Sportowy Onet.

  Data utworzenia:.

  22 listopada 2023, 22:20.

  Dziennikarz Przegląd Sportowy Onet.

  Dziennikarz Przegląd Sportowy Onet.