Memoriał Wagnera: Biało-Czerwonych próba generalna przed Londynem

W piątek reprezentacja Polski siatkarzy rozpocznie zmagania w X Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Biało-Czerwoni rozegrają trzy ostatnie spotkania przed wylotem na igrzyska olimpijskie do Londynu, gdzie walczyć mają o upragniony medal olimpijski. – Zależy nam na tym by dobrze się zaprezentować w Zielonej Górze, ale wiemy jaki jest nasz najważniejszy cel w tym sezonie – powiedział selekcjoner Andrea Anastasi.

Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski (Foto: FIVB)

Włoski trener reprezentacji Polski po wygranej w Sofii Lidze Światowej zapowiedział, że zespół nadal będzie ciężko pracował nad formą, której szczyt ma zaprezentować w Londynie. Dwa dni przerwy po powrocie z Bułgarii szybko minęły kadrowiczom, którzy wrócili na zgrupowaniu w Zielonej Górze i Sulechowie do ciężkiej pracy. Treningi były wymagające, sami siatkarze przyznawali, że Anastasi nie oszczędza zespołu przed turniejem olimpijskim.

Próbą generalną przed wylotem do Londynu jest X Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który w piątek zaczyna się w Zielonej Górze. Biało-Czerwoni zmierzą się w nim kolejno z Iranem, Niemcami i Argentyną. Mecze mają być chwilą wytchnienia po ciężkiej pracy na treningach i pożegnaniem z polskimi kibicami przed wylotem na igrzyska olimpijskie. – Zależy nam na tym by dobrze się zaprezentować w Zielonej Górze, ale wiemy jaki jest nasz najważniejszy cel w tym sezonie. Formę budujemy na turniej olimpijski, bo chcemy w nim wypaść jak najlepiej – powiedział selekcjoner Andrea Anastasi.

Włoch Memoriału Wagnera w 2011 roku nie wspomina zbyt dobrze. Ciężko trenujący przed mistrzostwami Europy i Pucharem Świata w Japonii zespół spisał się w nim poniżej oczekiwań, trener był zdenerwowany presją ze strony mediów i kibiców, nie mógł pogodzić się z krytyką jaka spadła na drużynę. Biało-Czerwoni sięgnęli wówczas po dwa medale mistrzowskich imprez, choć w Memoriale Wagnera w Katowicach przegrali wszystkie trzy spotkania (z Czechami, Rosją i Włochami). W 2012 roku Polacy chcą sięgnąć po wygraną po raz czwarty w historii Memoriału. Do tej pory wygrane w nim były dobrą wróżbą – kończyły się wicemistrzostwem świata 2006 i mistrzostwem Europy 2009.

Explore more:  Przegląd Sportowy w pakiecie Onet Premium

– Wiem jak ważną postacią był Hubert Jerzy Wagner, wiem ile znaczy dla Polaków. Znamy go też przecież we Włoszech. Zespół da z siebie wszystko, pamietajmy jednak, że forma ma przyjść w Londynie – zaapelował Anastasi, przestrzegając przed nadmierną presją względem drużyny. Siatkarze wypowiadali się w tym samym tonie co trener, podkreślając że wygrana w Lidze Światowej 2012 jest już tylko wspomnieniem, liczy się zaś turniej olimpijski.

Próba generalna przed igrzyskami wypadnie w bardzo ciekawej obsadzie, bowiem Polacy zmierzą się z klasowymi rywalami. Na początek z rewelacją Pucharu Świata 2011 (Biało-Czerwoni przegrali wówczas 2:3), reprezentacją Iranu prowadzoną przez mentora Andrei Anastasiego, słynnego Julio Velasco. Kolejnym rywalem będzie rewelacja tegorocznej Ligi Światowej, reprezentacja Niemiec, która może być rywalem Polaków w fazie pucharowej turnieju olimpijskiego. Wreszcie na drodze Biało-Czerwonych stanie ich rywal w Londynie, nieobliczalna Argentyna.

– Chłopcy ciężko pracowali. Mamy plan, którego się trzymamy i mam nadzieję, że wszystko będzie szło po naszej myśli – powiedział włoski selekcjoner.

Po Memoriale Wagnera reprezentacja uda się do Warszawy, gdzie w siedzibie PKOl w poniedziałek (godz. 14:00) odbędzie się ślubowanie olimpijskie. Następnie siatkarzy i sztab szkoleniowy czeka uroczysta kolacja z prezesem PZPS Mirosławem Przedpełskim. We wtorek o godzinie 7:00 Biało-Czerwoni odlecą z Warszawy do Londynu. Już na miejscu Andrea Anastasi zażyczył sobie we wtorek treningu. Być może Polacy zagrają w Londynie sparing z reprezentacją USA, którą pokonali 3:0 w finale Ligi Światowej. 29 lipca zacznie się turniej olimpijski, pierwszym rywalem będzie reprezentacja Włoch.

Plan gier X Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:.

Piątek:.

18.00 Niemcy – Argentyna.

20.30 Polska – Iran.

Sobota:.

14.00 Argentyna – Iran.

16.30 Polska – Niemcy.

Explore more:  Sylwester Czereszewski: Magiera odbudował Jodłowca. Z Lechem zagrał koncertowo

Niedziela:.

14.00 Niemcy – Iran.

16.30 polska – argentyna.

Z Zielonej Góry – Krzysztof Gaweł, Onet Sport.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

20 lipca 2012, 19:34.