Mauritius a sprawa polska

Piłka ręczna.

Przed ostatnim meczem fazy zasadniczej z Francuzami, decydującym o pierwszym miejscu w grupie II, ponoć wśród polskich piłkarzy ręcznych krążył żart.

29 stycznia 2010, 05:00..

| Aktualizacja 29 stycznia 2010, 05:00…

Nasi mieli się dopytywać, czy Mauritius, doskonałe miejsce zasłużonego urlopu, należy do Hiszpanii czy do Francji? Oczywiście, i na szczęście, to był tylko żart. Bo przecież słyszeliśmy ogromnie zdenerwowanego trenera Bogdana Wentę, wypominającego swoim chłopakom już podczas pierwszej przerwy brak zaangażowania, nierozsądek, słowem kiepską grę przeciwko Trójkolorowym.

Biało-czerwoni nigdy nie potrafili powalczyć z zawodnikami Claude’a Onesty w dużej imprezie, z wyjątkiem remisu na igrzyskach w Pekinie po „dziwnym meczu” – jak to określił Rafał Kuptel, wówczas siedzący na trybunach. Dziwnym, bo nikt nie chciał wygrać.

W 2007 roku, kiedy Polacy zdobyli srebrne medale mistrzostw świata, największe baty dostali w Dortmundzie od Francuzów (22:31). W czwartek nasi piłkarze ręczni znów rozegrali dziwny mecz, który nadszarpnął reputację zespołu wojowników, dla których liczy się każda bramka, a w ostatnich minutach czują się najlepiej. Przeszli obok zawodów, z najlepszego bramkarza świata Thierry’ego Ommeyera zrobili najlepszego w całej galaktyce. Kompletnie nie pojmuję, o co chodziło?

Porażka z Francuzami dała naszym pewność, że zakwalifikowali się do mistrzostw świata 2011. Nie wierzę, że o to chodziło, tak jak i nie o to, żeby się przekonać, iż Mauritius jest jednak samodzielnym państwem. Teraz przed naszymi zawodnikami kolejny kłopot, bo wiedzą doskonale, gdzie leży i jak gra w piłkę ręczną Chorwacja.

Explore more:  Hokejowe MŚ: sensacyjna wygrana Francuzów z Finami

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

29 stycznia 2010, 05:00..

ldu vs libertad

liga vs tecnico universitario

tigres uanl vs atlético san luis

liga vs delfin

raków częstochowa vs sporting cp timeline

ldu quito vs mushuc runa

deportivo cuenca vs universidad catolica