LM siatkarzy: porażka Jastrzębskiego Węgla w Rosji

Jastrzębski Węgiel nie miał większych szans w starciu z Lokomotiwem Nowosybirsk w czwartej kolejce Ligi Mistrzów siatkarzy. Brązowi medaliści PlusLigi przegrali na wyjeździe z Rosjanami 0:3 (16:25, 23:25, 15:25).

Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel (Foto: newspix.pl)

By dotrzeć na swój kolejny mecz grupy B Ligi Mistrzów, siatkarze z Jastrzębia musieli przelecieć aż pięć tysięcy kilometrów. To nie zmęczenie podróżą czy zmiana warunków klimatycznych jawiły się jednak jako największy problem. Tym miała być klasa zespołu gospodarzy.

Lokomotiw Nowosybirsk przystępował do spotkania z kompletem trzech zwycięstw na swoim koncie i pozycji lidera grupy B. Jastrzębski Węgiel zajmował drugie miejsce, a swoją jedyną porażkę poniósł właśnie z Rosjanami. We własnej hali podopieczni Roberto Piazzy przegrali 1:3.

Początkowo rywalizacja na Syberii nie przebiegała aż tak bardzo pod dyktando gospodarzy. Pierwszy set rozpoczął się od walki punkt za punkt, a na pierwszą przerwę techniczną Rosjanie schodzili, prowadząc 8:6. Dopiero od stanu 11:8, kiedy to dwa punkty z rzędu zdobył Zemczenok, miejscowi zaczęli odjeżdżać rywalom. Podczas drugiej przerwy technicznej podopieczni Woronkowa prowadzili 16:12, a jako że ich koncert trwał, to nic nie dały dwie kolejne przerwy na żądanie, które wziął trener Jastrzębskiego. Rosjanie triumfowali w tej partii 25:16.

Druga odsłona miała podobny przebieg. Po w miarę wyrównanym początku (8:5), gospodarze szybko wypracowali przewagę (15:10). Później jednak goście wzięli się w garść i zdołali zmniejszyć stratę do jednego punktu (20:19, 21:20). Końcówka należała jednak do Rosjan (25:23).

Explore more:  Jacek Będzikowski: zawodnicy czują sportową złość

Trzeci set był już tylko formalnością. Lokomotiw już od pierwszych fragmentów spotkania zdecydowanie prowadził (6:2), a później sukcesywnie zwiększał przewagę (14:8, 20:12). Ostatecznie Rosjanie wygrali tę odsłonę do 15 i pewnie triumfowali 3:0.

W drugim meczu tej grupy Marek Dupnica podejmie w czwartek o godz. 18.00 ekipę Voleibol Teruel. Jeśli gospodarze zdobędą trzy punkty, zbliżą się do jastrzębian na jedno “oczko”. Z kompletem punktów niezagrożenie prowadzi Lokomotiw.

Lokomotiw Nowosybirsk – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:16, 25:23, 25:15).

Lokomotiw Nowosybirsk: Aleksander Butko, David Lee, Lukas Divis, Artiem Wolwicz, Denis Zemczenok, Oreol Camejo – Walentin Gołubiew (libero).

Jastrzębski Węgiel: Michal Masny, Michał Łasko, Zbigniew Bartman, Alen Pajenk, Patryk Czarnowski, Krzysztof Gierczyński – Damian Wojtaszek (libero) oraz Grzegorz Kosok, Dmytro Filippow, Mateusz Malinowski.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

18 grudnia 2014, 14:19.