LM: HBC Nantes – Łomża Vive Kielce. Ważna wygrana kielczan. Liga Mistrzów

Liga Mistrzów Piłkarzy Ręcznych.

Przegląd Sportowy

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych HBC Nantes przegrał z Łomżą Vive Kielce 24:25 (14:12).

Łomża Vive Kielce
Łomża Vive Kielce (Foto: RADOSLAW PIASECKI / newspix.pl)

Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onet.Pl.

W nienajlepszym humorze wyjeżdżał do Francji Talant Dujszebajew. Szkoleniowiec mistrzów Polski tuż przed wejściem do samolotu został poinformowany o karze dyskwalifikacji za krytykę orzeczeń sędziowskich w trakcie półfinału Pucharu Polski z Orlenem Wisłą Płock. Nadzorujący rozgrywki Komisarz Ligi ukarał kieleckiego trenera absencją w sześciu kolejnych meczach PP i grzywną w wysokości 3000 zł. – Dziś myślę tylko o konfrontacji z Nantes. Dla nas jest to aktualnie najważniejszy pojedynek w tym roku! – Zakomunikował Kirgiz, podkreślając: – Nantes to wyjątkowo trudny rywal. Czeka nas ciężka przeprawa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Powyższą tezę potwierdzał obrotowy Łomży VIVE, Nicolas Tournat nie ukrywając sympatii do byłych kolegów: – Mam tam wielu przyjaciół, mam sentyment do klubu, w którym spędziłem osiem długich lat. Oczywiście na parkiecie koleżeństwa nie będzie – zapowiadał Francuz. I fatycznie, od pierwszego gwizdka szwedzkich arbitrów na boisku rozgorzał wielki bój. Obie ekipy, zwłaszcza w defensywie pokazywały wiele udanych zagrań. Ponieważ między słupkami znakomicie spisywali się golkiperzy – Emil Nielsen i Andreas Wolff – piłka bardzo rzadko wpadała do siatki.

W 10. Minucie, po rzucie Arkadiusza Moryto do pustej bramki, kielczanie prowadzili 4:3. Wydawało się, że dobrze pracująca żółto biało niebieska machina weszła na odpowiednie obroty i z każdą akcją będzie powiększać dystans. Nic z tych rzeczy, bo gospodarze za sprawą wiecznie młodego Kiryła Lazarova nie tylko szybko wyrównali, ale odskoczyli nawet na cztery gole (27. Minuta 14:10).

Explore more:  central valley football

Szczęśliwie, w ostatnich akcjach pierwszej połowy szczypiorniści Nantes zgubiło skuteczność przegrywając dwa pojedynki z Wolffem. Ponieważ po drugiej stronie boiska trafiali Alex Dujszebajew z Tournatem – po 30 minutach Łomża Vive miała do odrobienia dwa gole.

Początek drugiej części był popisem podopiecznych T. Dujszebajewa, kapitalne bloki obronne, dobre interwencje Wolffa, poparte skuteczną grą w ataku doprowadziły gości do prowadzenia 15:14, którego kielczanie nie oddali już do ostatniej syreny.

Mecz rewanżowy zostanie rozegrany w Hali Legionów, w środę 7 kwietnia. Początek, godzina 20.45.

HBC Nantes – Łomża Vive Kielce 24:25 (14:12).

NANTES: Nielsen, Dumoulin – Ovnicek 3, Damatrin, Briet 1, Rivera 1, Cavalcandi 3, Augustinussen 1, Pechmalbec 5, Figueras 3, Feliho, Lazarov 5, Gurbindo, Balaguer 1, Monar 1, Bretehe. Trener Enterrios.

ŁOMŻA VIVE: Wolff, Kornecki – Vujovic, Olejniczak, Sićko 1, A. Dujszebajew 6, Tournat 3, Karacic 2, Kulesz 4, Moryto 3, Kaczor, Gębala, Fernandez 4, Karalek 1, Gudjonsson 1. Trener T. Dujszebajew.

Sędziowali; Kurtagic, Wetterik (Szwecja).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.