Lewandowski: Nie boimy się Hiszpanii

Euro 2020.

Dawno nasza reprezentacja nie miała tak silnego ataku. Robert Lewandowski obok Ireneusza Jelenia mają prowadzić naszą kadrę do zwycięstw. Lewy ostrzy sobie zęby na wtorkowy mecz z Hiszpanami, którzy są głównym faworytem do zdobycia tytułu mistrza świata.

5 czerwca 2010, 10:35..

| Aktualizacja 5 czerwca 2010, 10:35…

Choć nie jest jeszcze „przyklepany” transfer Lewandowskiego do niemieckiej Borussii Dortmund, napastnik Lecha Poznań jest w doskonałej dyspozycji.

Przemysław Rudzki: W ostatnim czasie masz niepodważalną pozycję w podstawowej jedenastce reprezentacji, więc z Hiszpanią zagrasz pewnie od pierwszej minuty. Jest dreszcz emocji czy strach?

Robert Lewandowski:.

Hiszpania ma w ogóle jakieś słabe punkty?

– Pewnie. Przecież wygrała z Arabią Saudyjską tylko 3:2, a na dodatek przegrywała 0:1, to znaczy, że można im strzelać gole. No bo niby dlaczego nie? Musimy uwierzyć w siebie mocniej, bo naprawdę potrafimy grać w piłkę. Hiszpanie maja kilku piłkarzy klasy światowej, ale nie możemy liczyć na szczęście, nie możemy czekać na to co zrobią. No, chyba że nam narzucą swój styl od początku. Będzie ciężko, ale nie boimy się. Pamiętajcie jednak, że dla nas nie jest teraz najważniejsze, żeby wygrać 1:0 z Hiszpanią, choćby na farcie, tylko żeby mieć własny styl, żeby ludzie mówili: O, to Polacy grają. Żeby się na to fajnie patrzyło, a wtedy wyniki będą, jestem o tym przekonany.

Razem z Ireneuszem Jeleniem możesz stworzyć groźny duet napastników, przynajmniej ostatni sezon na to wskazuje. Obaj dobrze graliście w klubach.

Explore more:  Oni marnują kasę właściciela Cracovii

– Irek jest trochę innym typem piłkarza niż ja, przyzwyczajony w Auxerre do specyficznego stylu gry, z kontrataku, gdzie urywa się na linii spalonego i wykorzystuje swoją szybkość. Ja podchodzę więcej pod piłki, zastawiam się, gram sporo tyłem do bramki. Mamy sporo podobnych cech, ale też wiele nas różni. Irek jest chyba szybszy, chociaż nie wiem, jak to wygląda startowo. Tak naprawdę dotychczas niewiele ze sobą graliśmy. Z Rumunią, na bardzo ciężkim boisku i potem z Finlandią. Szkoda, że Irek doznał kontuzji.

Polscy piłkarze znów są w cenie. Marsylia kupuje Jelenia, ciebie Borussia Dortmund, gdzie trafił już Łukasz Piszczek, parę klubów walczy o Sławomira Peszkę. Może z nasza piłką będzie trochę lepiej.

– Ostatnio faktycznie nie było dużego zainteresowania polskimi piłkarzami. Teraz, mimo że nie zagramy w mistrzostwach świata, znajdują się chętni. Gdybyśmy jechali na mundial, pewnie ceny byłyby inne, ale i tak nie ma co narzekać. Ta reprezentacja w większości oparta jest na młodych piłkarzach, zdających sobie sprawę, ile można wygrać.

Kadra, w której zaczynałeś grę jest zupełnie inna od tej poprzedniej Leo Beenhakkera. Nie drażni cię, że nie gracie meczów o punkty, bo trener Smuda aż pali się do walki o stawkę.

– Wiadomo, że o stawkę gra się lepiej, ja tak wolę, ale nie ma się co czarować, to jest reprezentacja i nie możemy dzielić sobie meczów na lepsze i gorsze, ważne i mniej ważne. Wszystkie są ważne. Dla mnie kadra to świętość.

Dopiero co debiutowałeś w kadrze, dziś jesteś jedną z jej kluczowych postaci.

– Dojrzałem przez te dwa lata, dzisiaj jestem innym piłkarzem, czuję, że zrobiłem postęp. Mamy dwa lata do EURO 2012, podczas tej imprezy będę miał niespełna 24 lata. To dobry czas, żeby zebrać nowe doświadczenia, a najlepiej robi się to w europejskich pucharach i meczach reprezentacji.

Explore more:  susquehanna university football

Hampel chce wygrać w Danii.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Autor:Fakt.Pl.

Data utworzenia:.

5 czerwca 2010, 10:35..