Lekkoatletyczne HMŚ: dwa polskie medale i dyskwalifikacja Lewandowskiego

Niedziela jest pięknym dniem dla Polaków na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Sopocie, choć radość z polskich medali została nieco zmącona. Najpierw w biegu na 800 metrów srebro zdobyła Angelika Cichocka, a potem na tym samym dystansie dwa krążki zdobyli mężczyźni – Adam Kszczot i Marcin Lewandowski. Niestety, po biegu męskim protest złożyli Brytyjczycy, a był on związany z przekroczeniem wewnętrznej linii przez Lewandowskiego, który tym samym stracił medal na rzecz Andrew Osagie.

Adam Kszczot (P) i Marcin Lewandowski
Adam Kszczot (P) i Marcin Lewandowski (Foto: Reuters)

Halowe mistrzostwa świata w Sopocie są coraz lepsze dla polskich sportowców i kibiców. W sobotę złoty medal zdobyła Kamila Lićwinko w skoku wzwyż, a niedziela – ostatni dzień zawodów – przyniosła kolejne dwa polskie medale.

Rozpoczęła Angelika Cichocka w biegu na 800 metrów. Polka po wspaniałym finiszu osiągnęła czas 2.00,45, dobiegając do mety za Amerykanką Chanelle Price, która wygrała z wynikiem 2.00,09, co jest najlepszym w tym roku wynikiem na świecie. Taki medalowy finisz można oglądać bez końca, przypomnijmy sobie jak biegła Cichocka.

Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po srebrze Cichockiej, a na starcie pojawili się Marcin Lewandowski i Adam Kszczot, którzy w męskim finale rywalizowali na tym samym dystansie. Biało-Czerwoni pobiegli doskonale i zajęli miejsca drugie i trzecie. Nie było mocnych na Mohammeda Amana, który z czasem 1.46,40 obronił tytuł sprzed dwóch lat. Na drugim stopniu podium stanął Kszczot, który uzyskał czas 1.46,76, a z brązowym medalem zawody zakończył – a tak się przynajmniej wydawało – Marcin Lewandowski – który dzięki czasowi 1.47,09 o zaledwie 0,01 sekundy wyprzedził Brytyjczyka Andrew Osagie. Niestety, Polak na ostatnim łuku przekroczył wewnętrzną linię i został zdyskwalifikowany. Prezentujemy cały bieg z udziałem Polaków, od startu do emocjonującego finiszu, choć ciężko wypatrzyć tam błąd Lewandowskiego.

Explore more:  Przegląd Sportowy w pakiecie Onet Premium

Przypomnijmy sobie też, jak wczoraj złoto zdobywała Kamila Lićwinko, która zostawała mistrzynią w skoku wzwyż.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

9 marca 2014, 17:55.