Lekkoatletyczne HME: Biało-Czerwone z brązowym medalem w sztafecie 4×400 metrów

Polska sztafeta 4×400 metrów kobiet wywalczyła w Pradze brązowy medal halowych mistrzostw Europy. Po słabym początku i wspaniałej walce Biało-Czerwonym brąz zapewnił pościg Moniki Szczęsnej i niesamowity finisz Justyny Święty. Złoto zdobyła Francja, zaś srebro Wielka Brytania.

Justyna Święty
Justyna Święty (Foto: PAP)

Biało-Czerwone liczyły w praskiej O2 Arenie na miejsce w czołówce i medal halowych ME. Polki do walki ruszyły w składzie: Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław), Małgorzata Hołub (Bałtyk Koszalin), Monika Szczęsna (AZS AWF Katowice) i Justyna Święty (AZS AWF Katowice). W rezerwie została tym razem Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław).

Jako pierwsza na trasę ruszyła Linkiewicz, która startowała na drugim torze, niezbyt korzystnym dla walki o medale. Nasza sprinterka ruszyła słabo, od początku powstała tedy strata do czołówki, a Linkiewicz biegła ostatnia. Na drugiej zmianie Hołub musiała gonić pięć rywalek, udało się jej to na drugim okrążeniu, jednak rywalki znów przyspieszyły i Polki biegły szóste.

Trzecią zmianę przejęła Szczęsna, która wskoczyła na piąte miejsce, wspólnie z Francuzkami. O pierwsze miejsce walczyły Ukrainki, Rosjanki i Brytyjki, a Szczęsna cały czas trzymała piąte miejsce, by po wspaniałej zmianie przekazać pałeczkę Święty na pozycji czwartej.

Nasza zawodniczka szła jak burza przed siebie, na chwilę straciła czwarte miejsce na rzecz Czeszek, ale na finiszu obiegła dwie rywalki i wywalczyła dla Polski brązowy medal. Złoto wywalczyła sztafeta z Francji (choć jej członkinie nie prezentowały postawy fair play w trakcie biegu), zaś srebrny drużyna Wielkiej Brytanii.

Explore more:  Allen Bula: popełniamy błędy, ale uczymy się

Być może Biało-Czerwone zmienią jeszcze swoją lokatę w sztafecie – na lepszą – bo po walce na łokcie między Ukrainą i Francją zanosi się na protest, który może przynieść dyskwalifikacje drużyn.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

8 marca 2015, 17:23.