Legia zmiażdżona we Wrocławiu. Śląsk wypunktował jej problemy

21 października 2023, 22:18..

Mecz ze Śląskiem Wrocław, przegrany aż 0:4, pokazał, że Legii Warszawa zdecydowanie brakuje jakości, zawodników, którzy w kryzysowym momencie wyciągną drużynę z dołka.

To pierwszy tak poważny kryzys Legii Warszawa prowadzonej przez Kostę Runjaicia. Czwarta kolejna porażka, w tym trzecia w lidze. W tym okresie Legia strzeliła jedną bramkę i straciła aż dziewięć, z czego osiem w lidze. Tak źle nie wyglądała od dawna.

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Ewidentnie brakuje w tej drużynie jakości indywidualnej, brakuje zawodników takich jak dawniej Vadis Odjidja Ofoe, Danijel Ljuboja czy Miroslav Radović. Takich, którzy potrafią zrobić coś z niczego, wyczarować akcję, minąć rywala, efektownym dryblingiem.

Co tu robi Rosołek?

Akurat Josue czy Ernest Muci, którzy może w jakimś niewielkim stopniu nawiązują do tych postaci, w meczu ze Śląskiem nie zagrali. Co robi w składzie Legii Maciej Rosołek, nie mam pojęcia. Gdybym siedział przez 24 godziny dziennie, przez 7 dni w tygodniu to myślałbym i myślał i bym nie wymyślił. I nie chodzi o to, żeby się pastwić nad tym zawodnikiem. Na pewno to piłkarz, który mógłby odegrać istotną rolę w klubie z dolnej połowy tabeli albo pierwszoligowym. Ale mówimy o Legii, która ma podobno europejskie ambicje.

Zobacz także: Jacka Magiery zemsta po latach.

Rosołek to tylko najbardziej jaskrawy przykład. Generalnie można odnieść wrażenie, że jakość indywidualna zawodników Legii pozostawia wiele do życzenia.

Explore more:  Miller-Uibo zrezygnowała ze startu na 200 m w MŚ

Legia ma zdecydowanie krótką ławkę, ale jeśli oddaje się za bezcen zawodników klasy Łukasza Łakomego, Ariela Mosóra czy Szymona Włodarczyka (na których można było zarobić 7,5 mln euro), to cóż, nie ma ani kasy, ani jakości.

Przez jakiś czas to, co prezentują Kun, Ribeiro, Pankov i inni starczyło na naszą ligę, ale to głównie za sprawą Kosty Runjaicia, który ustawił drużynę bardzo ofensywnie, grając va banque.

Niemiecki trener to dziś centralna postać Legii, jego pomysł przez dłuższy czas działał i pewnie jeszcze nie raz zadziała. Ale właśnie ten kryzys pokazuje, gdzie leżą największe problemy Legii. W momencie, gdy nie idzie, nie ma zawodnika, który byłby w stanie wziąć na siebie ciężar gry. Może poza Pawłem Wszołkiem, który gra fantastyczny sezon. Ale jeden zawodnik to za mało. Pamiętamy drużynę Aleksandara Vukovicia z jesieni 2019 r. Tam było kilku zawodników, którzy byli w stanie wymyślić coś z niczego. Tu takich brakuje.

Statystyki są brutalne

Jeśli spojrzymy na klasyfikacje indywidualne zawodników Ekstraklasy, przy tych najważniejszych nie ma zbyt wielu piłkarzy ze znaczkiem Legii. Przykładowo oczekiwane gole: na 9. Miejscu Tomas Pekhart, a kolejny z Legii, Josue, na miejscu 29. Podania kluczowe to Josue na 4. Miejscu i Jurgen Elitim na 14. Pojedynki… Muci 63. Miejsce (50. W wygranych) i Kun 75 (64. W wygranych), Dryblingi: Muci 16. (7. W wygranych) i Kun 42. (40. W wygranych). Odbiory: Kun 12, miejsce, Pankov 46.

Robiąc tę wyliczankę, chciałem pokazać, że Legia nie ma dziś zawodników, którzy dominują w tych statystykach, które świadczą o jakości w ofensywie, ale też defensywie. Legia dziś aż razi przeciętnością. Jest dobrą drużyną ekstraklasową, która ma swoje wielkie momenty (jak historyczna wygrana z Aston Villą w Lidze Konferencji), ale nie na tyle dobrą, by zdominować ligę. Zdecydowanie brakuje tu jakości. We Wrocławiu jakość indywidualną pokazali głównie zawodnicy Śląska: Piotr Samiec-Talar, Nahuel Lleiva czy Eric Exposito.

Explore more:  Lebiediew: Pokonam Kołodzieja. Potem adoptuję syna

Dlatego, jeśli Legia ma wejść poziom wyżej, pogodzić grę na dwóch frontach, musi jednak sięgnąć głębiej do portfela, znaleźć piłkarzy klasy międzynarodowej. Wiem, że to łatwo się mówi, ale bez tego po prostu takie wpadki nie będą rzadkością.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Przegląd Sportowy Onet.

Data utworzenia:.

21 października 2023, 22:18..

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.