Lech bez kasy na transfery

Ekstraklasa.

Lech Poznań od momentu przejęcia przez holding Amica może zimą zaliczyć trzecie okienko transferowe bez zakupów gotówkowych. Klub nadal musi oszczędzać.

18 listopada 2013, 19:00..

| Aktualizacja 19 listopada 2013, 09:59.

Lech Poznań
Lech Poznań (Foto: Jakub Piasecki / Cyfrasport)

Poprzednio tak było zimą sezonu 2011/2012, kiedy nie przyszedł żaden nowy piłkarz, a także minionego lata. Różnica jednak jest, bo przed obecnymi rozgrywkami zakontraktowano aż 5 nowych zawodników. – Wiele razy już to mówiłem, ale nie ma transferów bezgotówkowych. Obliczyłem, że pięć letnich zakupów w pierwszym roku z prowizjami i kontraktami będzie nas kosztować milion euro – twierdzi prezes Karol Klimczak.

Ta strategia wynika z tego, że klub wciąż jest na etapie równoważenia przychodów z kosztami. Musi zaciskać pasa i dlatego zdecydował się na szukanie graczy z kartą na ręku. Latem Lech udowodnił, że potrafi zrobić coś z niczego. Powtórka zimą? – Nie będziemy szastać pieniędzmi nawet, jeśli dojdziemy do sytuacji, że zrównoważymy przychody z kosztami – mówi prezes.

To nie oznacza jednak, że Kolejorz się nie wzmocni. Chce bowiem pozyskać 2-3 piłkarzy, a jeden transfer jest już przyklepany od kilku miesięcy. Od 1 stycznia piłkarzem Lecha będzie Fin Paulus Arajuuri, który trafi do Polski po wygaśnięciu kontraktu ze szwedzkim Kalmar FF. To ma być brakujące ogniwo w poznańskiej defensywie, docelowo lider tej formacji i następca Manuela Arboledy.

Explore more:  Lewandowski pochwalił się świetnym zdjęciem

Kolejorz myśli też o sprowadzeniu bramkarza, a numerem 1 na liście życzeń jest Rafał Leszczyński, z którym można związać się od 1 lipca, a potem spróbować wynegocjować z Dolcanem Ząbki przejście już w zimie. Kwota odstępnego nie powinna być wysoka, w granicach 100 tys. Zł. Jeśli tak się stanie, wówczas uda się uniknąć bezgotówkowej zimy. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że nowy kadrowicz przyjdzie dopiero latem.

Trwają też poszukiwania gracza ofensywnego, najlepiej napastnika. – Atakującego to my szukamy zawsze – uśmiecha się wiceprezes Piotr Rutkowski. Gotowa jest lista kilku kandydatów, ale na razie nie ma konkretów. Skauci dostali też zadanie szukania środkowego pomocnika, bo nie wiadomo, jak zakończą się negocjacje w sprawie przedłużenia umowy z kapitanem zespołu Rafałem Murawskim.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

18 listopada 2013, 19:00..

australia denmark

fulham vs chelsea

chelsea vs man city

man utd vs everton

arsenal vs man city