Kulawik i Kosowski odchodzą z Wisły

Ekstraklasa.

PAP

Trener Tomasz Kulawik, piłkarz Kamil Kosowski oraz czterech innych zawodników opuszczają Wisłę Kraków – poinformowano w piątek na konferencji prasowej przed ostatnią kolejką ekstraklasy.

31 maja 2013, 16:14..

| Aktualizacja 31 maja 2013, 16:18.

Tomasz Kulawik
Tomasz Kulawik (Foto: Jakub Piasecki/Cyfrasport / newspix.pl)

“Traktuję niedzielny mecz z KGHM Zagłębiem jako pożegnalny w Wiśle. Myślę, że ogóle rozstanę się z klubem. To będzie koniec przygody po 22 latach” – powiedział Kulawik.

Nie chciał on podsumować pracy w Wiśle ani odpowiedzieć na pytanie o oferty pracy: “Na rozliczenia przyjdzie jeszcze czas. Teraz chcę, abyśmy dobrze zakończyli ten sezon”.

Informacji o jego odejściu nie chciał oficjalnie potwierdzić prezes krakowskiego klubu Jacek Bednarz, informując, że dalej jest ważny kontrakt trenera z zespołem. Jednak nieoficjalnie wiadomo, że na początku przyszłego tygodnia będzie przedstawiony następca Kulawika. Prawdopodobnie będzie nim Franciszek Smuda.

Bednarz za to powiedział w piątek, że nie zostanie przedłużony kontrakt z Kamilem Kosowskim.

“Jego przygoda z Wisłą się kończy. Bardzo dziękuję mu za wszystko. Nie tylko za to, co robił na boisku, ale także za to, jak wspierał naszych młodych piłkarzy” – zaznaczył.

Zawodnik, który nie zdołał porozumieć się z klubem w sprawie warunków finansowych, na razie nie podjął decyzji w sprawie swojej przyszłości. Najprawdopodobniej zakończy karierę, ale informację w tej sprawie ma podać za kilka dni.

“Od kilku dni spodziewałem się, że taki będzie scenariusz. Po cichu jednak liczyłem, że będzie mi jeszcze dane trochę pograć w barwach Wisły. Mam nadzieję, że ostatni raz będę mógł to zrobić w niedzielę” – przyznał Kosowski, który tego dnia zostanie oficjalnie pożegnany przez władze klubu.

Explore more:  Michał Kucharczyk bez klubu. Zdobył tytuł i odszedł

W krakowskiej drużynie nie będą mogli zagrać Łukasz Burliga, Michał Czekaj i Radosław Sobolewski.

Oprócz Kosowskiego w przyszłym sezonie w barwach “Białej Gwiazdy” na pewno nie zagrają: Serb Ivica Iliev, Holender Kew Jaliens, bramkarz z Estonii Sergei Pareiko oraz Daniel Sikorski.

≫> Smuda potwierdza: Będę trenerem Wisły.

≫> To najgorszy trener Wisły.

≫> Ofensywni: Smuda chce budować młodą Wisłę.

Piłkarz Wisły: Wygrywamy mimo, że myślimy już o wakacjach.

Więcej filmów obejrzysz w naszej specjalnej sekcji wideo!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PAP.

PAP

Autor:PAP.

Data utworzenia:.

31 maja 2013, 16:14..