Kubica na prowadzeniu. Uczy się w szokującym tempie

Rajdy Samochodowe.

Polak wygrał wszystkie czwartkowe odcinki specjalne i prowadzi w klasyfikacji generalnej. Wcześniej wydawało się, że może wycofać się z rajdu – mgła uniemożliwiła kierowcom opisanie trasy.

25 kwietnia 2013, 22:26..

| Aktualizacja 26 kwietnia 2013, 11:13.

Robert Kubica
Robert Kubica (Foto: Przegląd Sportowy)

Nie patrzę na czasy. To naprawdę nie ma znaczenia – mówił Robert Kubica, jeszcze nie wiedząc, że właśnie wygrał trzeci z rzędu odcinek specjalny Rajdu Azorów, czwartej rundy mistrzostw Europy. Po pierwszym dniu Polak prowadzi z niemal 10-sekundową przewagą nad faworytem rajdu Czechem Janem Kopeckym.

Przepaść, której nie widział.

Kubica uczy się w szokującym tempie. To wnioski wielu fachowców po pierwszym dniu Rajdu Azorów. Drugi start na szutrze, w trudnych warunkach pogodowych, bez wcześniejszego doświadczenia na krętych i wąskich trasach, i wyniki, które przeczą zasadom logiki. Idealny kierowca w idealnej maszynie? Niekoniecznie. Staje się oczywiste, że już u progu kariery w rajdach, nawet z małym doświadczeniem, potencjał Polaka przerasta możliwości ścisłej europejskiej czołówki. Po takim dniu jak ten wczoraj Kubica staje się w zasadzie głównym kandydatem na pierwszy wolny fotel w samochodzie najwyższej rajdowej klasy WRC. Niezależnie od tego, czy prowadzenie utrzyma do samej mety Rajdu Azorów.

Biorąc pod uwagę niewielką liczbę przejechanych kilometrów OS-owych, miniona doba była dla Roberta pełna wydarzeń. Przez moment Polak rozważał nawet wycofanie się z Rajdu Azorów. Mgła podczas zapoznania uniemożliwiła sporządzenie opisu. Kubica przyznawał, że na odcinku dziewięciu kilometrów nie przekraczała dziesięciu metrów, a zapierające dech w piersiach widoki – charakterystyczne dla Azorów – też rozpłynęły się we mgle. – Jeśli chodzi o odcinek z wulkanem, nawet nie mam pojęcia jak on wygląda – zaznaczał Robert. Widoki to jedno. Gorzej, że ten odcinek prowadził nad 300-metrową przepaścią…

Explore more:  Skoki narciarskie TCS w Innsbrucku: kwalifikacje. Transmisja w tv online live stream. Gdzie oglądać?

Ślisko i zdradliwie.

W środowym, ulicznym prologu nasza załoga dostała 30 sekund kary (za pomylenie trasy), lądując na 23. Pozycji. Jednak na ulicznej pokazówce czasy nie miały znaczenia. – Fajny show, lecz prawdziwy rajd jest jutro – mówił na mecie Kubica. Pytany, czy będzie walczył o czołowe lokaty, stwierdził: – Nie sądzę. To nasz pierwszy start w Rajdzie Azorów. Będzie bardzo, bardzo trudno.

A potem zaczął serię zwycięstw. Najpierw był odcinek kwalifikacyjny, który Polak wygrał, dzięki czemu mógł wybrać kolejność startu na trasę. Zdecydował się na ósme miejsce w kolejności startów, ale sędziowie przestawili go na dziesiąte. Nie miało to jednak większego znaczenia. – Wolę jechać bardziej z tyłu, bo po prostu nie wiem, która pozycja jest najlepsza. Nie mam doświadczenia i przy tak zmiennej nawierzchni trudno odgadnąć, co będzie najlepsze – opowiadał Kubica.

Organizatorzy odwołali pierwszy odcinek specjalny, zatopiony w wodzie, a na trzech kolejnych – łącznie z wieczornym superoesem – na czele tabeli czasów zawsze znajdowały się te same nazwiska: R. Kubica i M. Baran. – Znów to zrobił – dziwili się komentatorzy, a Polak konsekwentnie podkreślał, że nie liczy na konkretny wynik, przypominał o problemach z opisem i podkreślał, jak śliska i zdradliwa jest trasa.

Najbardziej intensywna rywalizacja czeka kierowców w piątek. Zaplanowano osiem prób specjalnych – dwie pętle po 47,28 kilometra.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

25 kwietnia 2013, 22:26..

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

yallakora live

next england women’s match

hernán cortés vs real betis

leicester city vs plymouth argyle matches

eastleigh vs bromley

what is the football score tonight

football season end

bolton vs northampton town

streaming football tonight

how big is football pitch

Explore more:  soccer sign ups near me