Koniec sezonu dla Ślusarskiego i Ceesaya

Ekstraklasa.

Bartosz Ślusarski, najskuteczniejszy piłkarz Lecha Poznań z powodu kontuzji kończy występy w tym sezonie. Nie zdobędzie korony króla strzelców. W ostatnich meczach nie zagra także Kebba Ceesay.

21 maja 2013, 21:44..

| Aktualizacja 21 maja 2013, 22:56.

Bartosz Ślusarski
Bartosz Ślusarski (Foto: Jakub Piasecki / Cyfrasport)

Dramat Bartosza Ślusarskiego i Lecha zaczął się na Łazienkowskiej, podczas meczu z Legią (0:1). W 24. Minucie piłkarz opuścił plac gry, trzymając się za kolano. Okazuje się, że kontuja jest poważna. Nieco później zmieniony został drugi pechowiec hitowego spotkania ekstraklasy, Kebba Ceesay. Polak ma uszkodzoną łąkotkę, a Gambijczyk więzadła w stawie skokowym.

– Zarówno Bartek, jak i Kebba wymagają leczenia operacyjnego. Na szczęście Bartek nie zerwał więzadeł w kolanie i nie zostanie wyłączony z gry na pół roku. Chcemy jak najszybciej doprowadzić do leczenia, po 4-6 tygodniach od operacji ta dwójka powinna wejść w trening z pełnym obciążeniem. Chcemy by razem z drużyną rozpoczęli przygotowania do sezonu. Z treningami startujemy bowiem już 17 czerwca – tłumaczy trener Lecha Mariusz Rumak.

Wstępnie operację napastnika zaplanowano na poniedziałek 27 maja. – Oznacza to, że biorąc pod uwagę okres rehabilitacji, zawodnik może stracić początek okresu przygotowawczego, ale na pierwszy mecz sezonu powinien być gotowy – twierdzi dr Paweł Bąkowski, który opiekuje się piłkarzami Lecha.

Uraz Ślusarza odbiera mu szansę walki o tytuł korony króla strzelców, otwiera z kolei możliwości Łukaszowi Teodorczykowi, który trzy razy z rzędu będzie mógł zagrać w pierwszym składzie. Dla niego to prawdziwy test, jako zawodnik Lecha nie zaliczył jeszcze takiej serii. – Uważam, że jest na to gotowy, będziemy cały czas się przyglądać jego formie fizycznej, aczkolwiek rozważam jeszcze inne warianty – dodaje Rumak.

Explore more:  K2 niezdobyte zimą

Z obozu Lecha dochodzą jednak też pozytywne wiadomości – do zdrowia wrócili Manuel Arboleda i Aleksandyr Tonew. Obaj będą brani pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz z Podbeskidziem w sobotę.

≫> Piłkarz Lecha groził Koseckiemu.

≫> Kłopoty kadrowe Lecha Poznań.

≫> Czego nie wiecie o gwiazdach porno.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

21 maja 2013, 21:44..