Kolejny kandydat na trenera. Mendez: Chcę prowadzić polską reprezentację!

Reprezentacja Polski.

Marcelo Rodolfo Mendez z Argentyny w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” potwierdził, że chce zostać trenerem reprezentacji Polski siatkarzy. Obecnie prowadzi brazylijski zespół Sada Cruzeiro.

12 grudnia 2017, 23:57..

| Aktualizacja 13 grudnia 2017, 00:05.

DAWID KONARSKI BARTOSZ KUREK FABIAN DRZYZGA
DAWID KONARSKI BARTOSZ KUREK FABIAN DRZYZGA (Foto: Cyfrasport)

Głosuj w 83. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2017 Roku.

Z Mendezem rozmawialiśmy po meczu klubowych mistrzostw świata w Opolu, który Sada Cruzeiro przegrała z włoską ekipą Lube Civitanova 0:3. Na nasze pytanie, czy już rozmawiał z działaczami PZPS, odparł: – jeszcze nie, ale pewnie do takiej rozmowy dojdzie. Może jeszcze w Opolu.

Mendez już w ubiegłym roku wyraził chęć pracy z biało-czerwonymi. Wówczas działacze PZPS wybrali jednak Ferdinando de Giorgiego, którego szybko zwolnili.

– Nadal jestem zainteresowany pracą z polską reprezentacją – potwierdził teraz Mendez. – Najpierw jednak muszę wypełnić kontrakt z Sadą Cruzeiro do końca sezonu. To mój warunek. Wiem, że w Polsce praca z waszą reprezentacją jest niebezpieczna, bo łatwo ją stracić, ale ja zawsze pracuję pod presją i to nie jest dla mnie problem.

(Foto: PrzegladSportowy.pl)

Widać, że Argentyńczykowi zależy na posadzie w Polsce. Potwierdza to w dalszej części rozmowy.

– To duże wyzwanie, bo polska drużyna nadal należy do światowej czołówki, choć ostatnio nie osiągała sukcesów. Macie jednak graczy z potencjałem. Potrzeba tylko pracy, by znów były medale – podkreśla.

W przyszłym roku biało-czerwoni bronią tytułu mistrza świata, co cieszy Mendeza.

Explore more:  Bliscy Ołeksandra Szeweluchina walczą w Ukrainie. Jego żona musiała uciekać z Kijowa

– Jeśli zostanę wybrany trenerem Polaków, to będę mieć jeszcze większą motywację, by walczyć o kolejne złoto. Wasza drużyna ma wszystko, zarówno młodych zawodników, jak i doświadczonych, by pozostać na szczycie, a i polscy kibice potrzebują sukcesów – dodaje.

Mendeza zapytaliśmy też o ZAKS-ę Kędzierzyn. Z tą drużyną Sada Cruzeiro zagra w Opolu w czwartek.

– ZAKSA to mistrz Polski, więc to jest mocny zespół. Dla nas to będzie bardzo ważny mecz, bo zadecyduje o tym, czy awansujemy do półfinału mistrzostw świata – odpowiedział argentyński szkoleniowiec.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

12 grudnia 2017, 23:57..