Kadra bez Glinki!

Liga Siatkówki Kobiet.

Małgorzata Glinka-Mogentale nie pomoże kadrze w walce o igrzyska. Za to być może zagra w którymś z klubów PlusLigi Kobiet. Wczoraj umarła nadzieja na grę Glinki na igrzyskach w Londynie 2012.

9 marca 2012, 21:59..

| Aktualizacja 9 marca 2012, 21:59…

– Wciąż mam nadzieję, że Gosia wystąpi w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Jej pomoc byłaby dla reprezentacji bezcenna – mówił niedawno selekcjoner reprezentacji Polski Alojzy Świderek.

Wczoraj dowiedział się, że musi porzucić wszelką nadzieję. – Nie zagram w kadrze. Przesądziły o tym względy osobiste – powiedziała nam siatkarka Vakifbanku Stambuł. – Chciałabym wierzyć, że nie zostanę potępiona. Naprawdę nie czuję się już na siłach grać w reprezentacji – dodaje 34-letnia siatkarka, która w 2010 roku po urodzeniu dziecka wróciła do kadry na MŚ 2010 w Japonii. Mecz o 9. Miejsce przeciwko Holandii był zatem jej ostatnim występem w kadrze.

Glinka jest już drugą zawodniczką, która zrezygnowała z występu w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk (1-6 maja).

– Ze względu na kontuzję kręgosłupa w kadrze nie zagra w tym sezonie Milena Radecka – powiedział w magazynie „Set” dyrektor PlusLigi Kobiet Jacek Kasprzyk. Jak wiele przykrych informacji usłyszy jeszcze Świderek?

Glinki-Mogentale nie ujrzymy już w biało-czerwonej koszulce, ale jest wielce prawdopodobne, że świetna siatkarka po 13 latach przerwy wróci do PlusLigi. Jak udało nam się dowiedzieć, zawodniczce złożył ofertę Tauron Dąbrowa Górnicza. – Nie mogę potwierdzić tej informacji. Nasza lista życzeń jest długa i w tej chwili nie wiemy, czy w ataku będzie grała Glinka, czy ktoś inny. Mąż Gosi Roberto Mogentale oglądał nasz półfinał z Atomem Treflem Sopot.

Explore more:  Max Verstappen po drugim treningu F1

Rozmawialiśmy, co nie znaczy, że podpiszemy umowę z jego żoną. Mogentale reprezentuje wiele siatkarek na świecie – mówi wiceprezes Tauronu Robert Karlik. – Każdy chciałby mieć taką zawodniczkę, ale chcieć nie znaczy móc – dodaje.

W przypadku Glinki-Mogentale trzeba mierzyć siły na zamiary, bo MVP Final Four Ligi Mistrzyń 2011 jest jedną z najlepiej zarabiających siatkarek świata. Oprócz Tauronu do rozmów z nią mogliby usiąść tylko działacze Banku BPS Muszyna i Atomu Trefla Sopot, ale oni utrzymują, że negocjacji w sprawie Glinki nie podjęli. Na razie?

≫> Najnowsze informacje o siatkówce za darmo w Twoim telefonie – ściągnij aplikacje Przeglądu Sportowego!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

9 marca 2012, 21:59..