Hubert Małowiejski: nie ma przełomu w sprawie Kamila Glika

Mundial 2018.

Na piątkowej konferencji prasowej do sytuacji Kamila Glika wypowiedział się Hubert Małowiejski. – Od wczorajszego dnia wiele się nie zmieniło. Ostateczna decyzja w sprawie gry nie zapadła. Kamil pracuje, by wrócić do pełni sprawności. Na razie indywidualnie, dzisiaj może rozpocznie ćwiczenia razem z resztą grupy. Są postępy, ale nie ma przełomu, który mógłby dać jednoznaczną odpowiedź – powiedział asystent selekcjonera Nawałki.

Hubert Małowiejski
Hubert Małowiejski (Foto: Piotr Kucza / Newspix)

Już za cztery dni Biało-Czerwoni zmierzą się w pierwszym meczu mundialu z Senegalem. – To zespół bardzo dokładnie przeanalizowany. Byliśmy na każdym meczu po losowaniu, od Uzbekistanu po ostatnie spotkanie. Na wideo widzieliśmy wszystkie mecze z ostatnich trzech lat. Wszystko robimy po to, żeby jak najlepiej przygotować się do meczu – zaznaczył Małowiejski, pełniący także funkcję szefa banku informacji.

– O Senegalu możemy mówić z pełnym szacunkiem. Jeśli grają w pierwszym składzie, to zazwyczaj wygrywają. Z przodu dysponują dużym potencjałem. Kluby, w których grają, świadczą o tym, jaką ci piłkarze prezentują klasę. W obronie jest może więcej niepewności, nie wszystkie są tak dobrze obsadzone jak ta przez Koulibaly’ego. To czołowy obrońca świata i najlepszy obrońca ligi włoskiej. Znamy słabsze strony, ale nie będę oczywiście o tym mówił na konferencji – oznajmił Małowiejski.

– Wszystko wskazuje na to, że Rafał wyjdzie dzisiaj normalnie na trening – powiedział Małowiejski na temat Kurzawy, który w ostatnim czasie cierpiał na uraz stawu skokowego.

Explore more:  Fornalik: przegrałem w debiucie i to jest smutne

W spotkaniu z dziennikarzami wziął udział także Michał Pazdan. Stoper Legii Warszawa został na początku zagadnięty o to, że wiosna w jego wykonaniu nie należała zbytnio do udanych. – Wydaje mi się, że od piątej czy szóstej kolejki do końca sezonu byłem w dobrej dyspozycji. Na początku nie wyglądałem za dobrze, podobnie jak drużyna, ale później wydaje mi się, że było już z tym lepiej. Na pewno jest inaczej niż dwa lata temu, gdy pauzowałem z powodu kontuzji. Teraz przyjechałem na kadrę z lekką kontuzją, przez jakiś czas trenowałem indywidualnie, ale teraz przychodzi okres, że te ciężkie treningi dały w kość i teraz trzeba dojść do pełni świeżości – stwierdził Pazdan.

Wychowanek Hutnika Kraków odpowiedział także na pytanie o prawdopodobną absencję Glika, z którym do tej pory tworzył nierozłączną parę stoperów. – Wszystkie mecze z wyjątkiem jednego graliśmy razem, podobnie było we wcześniejszych eliminacjach i na Euro. Pewne automatyzmy znaliśmy na pamięć. Z Thiago Cionkiem rozegrałem kilka spotkań, z Jankiem Bednarkiem trenowaliśmy razem dopiero teraz na zgrupowaniu, a zagraliśmy razem z Chile, ale tak naprawdę nie ma czasu na myślenie. Po prostu trzeba wyjść na boisko i grać swoje – zaznaczył Pazdan. – Dwa lata temu był to dobry turniej całego zespołu. Nie traciliśmy bramek, ale cała drużyna pomagała w grze defensywnej, więc obrońcom było łatwiej – dodał.

Z kolei Jacek Góralski nie krył szczęścia z powodu znalezienia się na mundialu. – Jestem bardzo szczęśliwy, że dostałem szansę od trenera i jestem w 23-osobowej kadrze. Bardzo ciężko trenuję i chcę dawać z siebie jak najwięcej, a co do składu, to trener decyduje – zaznaczył. – Na pewno drużyna Senegalu będzie grała bardzo fizycznie, ale musimy pamiętać, że mamy dobrych zawodników i nastawiamy się na walkę – dodał.

Explore more:  Wisła Kraków - Zagłębie Lubin: transmisja meczu w tv i online live stream. Gdzie oglądać?

Z Soczi – Dariusz Dobek.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

15 czerwca 2018, 16:10.